Madison ootab taastefondi osas õiguskantsleri seisukohta

EKRE kongress
EKRE kongress Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu taastefondiga seoses õiguskantsleri poole pöördunud Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) ootab õiguskantsleri büroost vastust, et siis edasi tegutseda kava riigikogus peatamise nimel.

Õiguskantsleri büroo kommunikatsioonijuht Janar Filippov ütles ERR-ile, et Madisoni avaldus jõudis nendeni 31. juulil ning avalduse lahendamisega tegeletakse, kuid midagi sisulist veel kommenteerida ei ole.

Madison kahtlustab, et Euroopa Liidu ülese plastimaksu kehtestamine ja 750 miljardi euro suuruse ühislaenu võtmine Euroopa taastefondi loomiseks võivad olla vastuolus Eesti põhiseadusega. Selle väljaselgitamiseks tegi Madison avalduse õiguskantslerile. 

Peaminister Jüri Ratas ja rahandusminister Martin Helme on korduvalt öelnud, et ühtegi uut EL-i ülest maksu ülemkogul kokku ei lepitud.

Madison lubas ka organiseerida riigikogule esitamiseks petitsiooni ning otsida võimalusi riigikohtusse pöördumiseks, kui riigikogu kava heaks kiidab, kuid siiamaani pole ta neid samme ette võtnud.

Madison ütles ERR-ile, et ta tutvus Carri Ginteri tehtud analüüsiga, kus oli palju huvitavaid nüansse ja arvamusi ning nüüd ootab ta vastust õiguskantsleri büroost. Samuti on vaja oodata, millal võetakse kava arutlusele riigikogus ja seejärel saab teha edasisi plaane, rääkis Madison.

Madison on oma arvamuses kindel ja taastamiskava endiselt ei toeta. "See on üks kõige absurdsemaid plaane, mis on välja genereeritud valekatte all. Ma arvan, et see on kahjulik järeltulevatele põlvedele ja ka majanduslikult kahjulik," ütles Madison.

Euroopa Liidu ametliku vaate kohaselt on plastimaksu näol tegu tasuga Euroopa Liidu eelarvesse makstava summa arvestuses taaskasutusse võtmata plastjäätmete eest. Plastimaksu tasu on 80 senti plasti kilo eest.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: