Norra vahistas Vene luurele infot andnud mehe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Norra politsei jurist Line Nygaard valgustamas meediat vahistatud Vene spiooni juhtumist.
Norra politsei jurist Line Nygaard valgustamas meediat vahistatud Vene spiooni juhtumist. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Norra julgeolekujõud vahistasid eelmisel nädalal riigi kodaniku, kes väidetavalt edastas Vene luurele andmeid, mis võiksid kahjustada Norra julgeolekut.

Norra vastuluure teate kohaselt tabati mees ühes Oslo restoranis laupäeval võtmas Vene luureohvitserilt raha, mis kinnipeetu sõnul anti talle info edastamise eest. Samas eitas vahistatu, et tema tegevus oleks kuidagi võinud kahjustada Norra julgeolekut.

Norra võimud ei avaldanud kinnipeetu nime, kuid ajalehe VG andmeil on tegemist rahvusvahelise sertifitseerimisagentuuri DNV GL töötajaga, kelle tööülesannete hulka kuulus sage suhtlemine kaitsetööstuse valdkonna ekspertidega. Agentuur tegeleb laevaseadmete ja veealuste torujuhtmete sertifitseerimisega, sealhulgas ka Venemaal ning muuhulgas on ka gaasitorule Nord Stream 2 sertifikaadi väljastav organisatsioon, vahendas väljaanne zona.media

Norra võimude teatel pikendanti mehe kinnipidamist esmaspäeval ühe kuuni ning süüdimõistmisel võib teda oodata kuni 15-aastane vangistus.

Väidetavalt on vahistatu küll Norra kodanik, kuid sündinud välismaal.

Norra julgeolekuteenistus hoiatas veebruarikuises aastaraportis spionaaži eest poliitika-, finants-, riigikaitse- ja teadussektoris, nimetades suurimate ohuallikatena Venemaad, Hiinat ja Iraani, vahendas uudisteagentuur BNS.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: