Koroonaäpi autorid: naljasõnumeid pole äpiga võimalik saata

Neljapäevast äpipoodides tasuta saadaval olev Eesti koroonaäpp Hoia on esimesel päeval üks enim allalaaditavaid äppe, ütlesid äpi autorid Kristjan Aiaste ja Dan Bogdanov.

Kuigi täpseid numbreid neljapäeva õhtul veel öelda ei saanud, teadis Dan Bogdanov, et alla on äppi laetud tuhandeid kordi ning iPhone`ide arvestuses oli see enim alla laetud äpp.

Kristjan Aiaste märkis, et lisaks äpile peab inimene ka ise end sümptomite ilmnedes patsiendiportaalis haigeks märkima ning alles siis saab äpp hakata teateid saatma neile, kellega sümptomitega inimene on kokku puutunud. Sellega välistatakse "huumori tegemine".

"Rakenduse kasutamine on vabatahtlik, enese haigeks märkimine on vabatahtlik, aga me kontrollime, et keegi, kes püüab öelda, et on haige, ka tegelikult seda Eestis terviseinfosüsteemi järgi on. Ei ole võimalik saata naljatledes "paneme selle kooli kinni" tüüpi sõnumeid. Kindlasti ei ole võimalik teada saada, kellelt ma selle kontakti sain," rääkis Bogdanov.

Alla saab igaüks rakenduse laadida aadressile hoia.me

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: