Soome käivitas oma koroonaäpi

Soome koroonaäpp.
Soome koroonaäpp. Autor/allikas: Yle.fi

Soome tervishoiuvõimud käivitasid esmaspäeval riigi enda koroonaviiruse rakenduse nutitelefonile, mille abil tuvastada COVID-19-ga nakatunute kontakte.

"Igaüks meist võiks hakata seda kasutama, kuigi see on täiesti vabatahtlik," ütles sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi kantsler Kirsi Varhila, kes kinnitas ka, et rakendus vastab kõigile andmekaitsenõuetele.

Varhila sõnul ei avalda rakendus, mis kasutab Bluetooth'i tehnoloogiat, kellegi isikut teistele kasutajatel, kuid see aitab tuvastada võimalikke nakkusohtlikke kontakte inimestele, kes on viibinud kauemat aega sellise inimese läheduses, kellel hiljem tuvastatakse COVID-19.

Soome ametniku sõnul jätkatakse rakenduse arendamist, et see ühilduks ka teistes Euroopa Liidu riikides väljatöötatud koroonaäppidega.

Isikukaitse tagamises saab positiivse testitulemuse andnud inimene valida, kas äpp saadab hoiatuse temaga varasemalt kokkupuutunutele ja need, keda hoiatatakse, ei saa teada, kellelt hoiatus pärineb ega ka seda, millal ja kus tema kokkupuude nakatunuga aset leidis.

Hoiatuse saanud kasutajate andmeid ei edastata võimudele, aga nad võivad pöörduda arstide poole, et teha koroonatest.

Koronavilkku (koroonapilgutaja) nime kandva rakenduse lõi Soome tarkvarafirma Solita, mis võitis juunis korraldatud riigihanke.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: