Trumpi eksnõunik Bannon sai süüdistuse annetuste kuritarvitamises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Steve Bannon Manhattani föderaalkohtu hoonest lahkumas.
Steve Bannon Manhattani föderaalkohtu hoonest lahkumas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Endine Valge Maja nõunik Steve Bannon ja veel kolm isikut vahistati neljapäeval süüdistatuna annetajate raha kuritarvitamises kampaanias "Me ehitame müüri" ("We Build The Wall").

Süüdistused sisalduvad Manhattani föderaalkohtu süüdistusaktis. 

Prokurör kahtlustab, et Bannon korraldas koos kolme kaasosalisega skeemi "sadade tuhandete doonorite petmiseks" seoses veebipõhise ühisrahastuskampaaniaga Ühendriikide lõunapiirile müüri rajamiseks. Kampaania käigus koguti rohkem kui 25 miljonit dollarit.

Arvukad Bannoni pressiesindajale ja advokaadile suunatud küsimused on seni vastuseta jäänud.

Süüdistuse järgi lubas Bannon, et annetatud raha kasutatakse 100-protsendiliselt projekti heaks, kuid tegelikult kasutasid kohtualused sadu tuhandeid dollareid viisil, mis oli organisatsiooni avalikult esitatud eesmärkidega vastuolus.

Väidetavalt võltsisid nad arveid ning tegid teeseldud tehinguid.

Organisatsioon "We Build the Wall" edendas algselt projekti, mis pidi Lõuna-Texases rajama kolme miili ulatuses tarastatud poste. Tegelikult aga ehitas selle lõpuks ja suuresti ka rahastas Fisher Industries, kes sai selleks riigilt lepingute alusel umbes kaks miljardit dollarit. Ka Fisher Industries tegevjuht Tommy Fisher ei ole kommentaaripalvetele vastanud. 

Hiljaaegu kritiseeris kõnealuse müüriosa kvaliteeti president Donald Trump, öeldes, et see on tehtud "ainult selleks, et mind halba valgusesse panna".

Bannon oli Trumpi kampaaniajuht ning pärast valimisi tegutses ta Trumpi administratsiooni peastrateegina. 2017. aasta augustis pidi mitme skandaaliga silma paistnud Bannon Valgest Majast lahkuma. Ta on olnud ka investeerimispankur ja Hollywoodi produtsent ning juhtinud konservatiivset uudisplatvormi Breitbart News.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: