Enamik Tallinna koole plaanib õppeaastat alustada siiski tavapäraselt

Esimene koolipäev Jakob Westholmi gümnaasiumis
Esimene koolipäev Jakob Westholmi gümnaasiumis Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Suurem osa Tallinna koole plaanib kooliaastat alustada tavapärase õppega, kuid mõni kool on õppekorralduses ka muudatusi teinud. Ootamatusteks valmistuvad kõik.

"Plaan A on tavaõpe ja tavaajal saab alustada," ütles Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Henrik Salum ERR-ile.

Tagavaraplaane on Salumi sõnul erinevaid. Näiteks on võimalik, et osad õpilased lähevad distantsõppele, kuid midagi kindlat Salum veel selle kohta öelda ei osanud.

"Kõigeks peab natukene valmistuma," ütles Salum.

Ka Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saare sõnul alustavad nad tavaõppega. "1. septembril alustame aktustega," lausus Saar.

Saar rääkis ka, et kool tegeleb linna väljatöötatud rohelise, kollase ja punase stsenaariumiga, et vajadusel valmis olla, kuid praegu hakkavad kõik õpilased korraga koolis käima.

"Praegu esimesel nädalal vahetustega kindlasti käima ei hakka," ütles Saar.

Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Peter Pedak ütles, et nende õppekorralduses pole erisusi sellest, mis on riigis või linnas. "Tavapärane õpe, haigena kooli ei tule, kätepesu ja tuulutus on oluline," ütles Pedak.

Pedak rääkis, et ka takistuste korral on käitumine samasugune nagu mujal riigis ehk kui klassis on üks haige, läheb klass 14 päevaks kinni ja kui üle 10 protsendi on haige, läheb kool kinni.

"Kui näiteks üks klass on kodus, on õpetaja ikkagi tööl ja annab videotunni," ütles Pedak ja lisas, et kui õpetaja on kodus, siis annab õpetaja kodust tunni, kui tervislik seisund seda võimaldab.

Pedak rääkis, et kõik on väga õnnelikud, et saavad taas kooli tulla. "Õpetajad on õnnelikud, ma ei ole nii õnnelikke õpetajaid näinud," lausus Pedak.

Sarnaselt teistele ütles ka Tallinna Arte Gümnaasiumi direktor Sirje Ebral, et õppekorraldus saab olema tavapärane ja vähemalt algselt mingeid muudatusi ei ole.

Ebral rääkis veel, et kuna kool on praegu asenduspinnal, on olud veidi ekstreemsed, mistõttu pole aktuseid õues, nagu linn soovitab, võimalik läbi viia.

Jakob Westholmi gümnaasiumi direktor Rando Kuustik sõnas, et hetkel on toimumas koolis väga suur hulk koosolekuid ning nad on kooli meeskonnaga välja töötamas tegevusplaane võimalike stsenaariumite jaoks. Kooli kaks õppehoonet tulevad praeguse olukorra puhul kasuks.

"Kuna me oleme kahe koolihoonega kool, siis hajuvad õpilased kahe koolihoone vahel ära nii, nagu nad on seda viimased 15 aastat teinud. Mingeid väga suuri erisusi ja muudatusi me pole hetkel teinud. Kuna oleme ka kahe vahetusega kool, kus esimese klassi õpilased alustavad päeva niigi hiljem, siis eks see ka mingil määral aitab meie õppekorraldust ühes koolihoones," lausus Kuustik.

Kuustik rääkis, et nad lähtuvad riigi ja kooli epidemioloogilisest olukorrast ning püüavad tegeleda nakkusohu ennetamise ja tõrjega ehk pööravad keskmisest suuremat tähelepanu hügieenile ja võimaldavad kaitsevahendeid.

"Esialgu koguneb kooli tervisenõukogu ja kriisimeeskond sagedasti ja teeb vajadusel korrektuure kooli plaanidesse, vastavalt riiklikule olukorrale. Võtame olukorda sellisena nagu see on ja püüame säilitada rahu ning konstruktiivset mõtlemist," ütles Kuustik ja lisas, et vajadusel kaasavad nad kooli plaanide korrigeerimisse ka vastava eriala spetsialistid ja teevad kõik endast oleneva, et viiruse sattumist kooli minimeerida.

"Aga kas see ka õnnestub, sõltub kogu koolipere koostööst – õpilased, lapsevanemad, töötajad," ütles Kuustik.

Kalamaja põhikooli direktor Piret Rõõmussaar rääkis, et õppekorraldus on vastavalt linna, haridusameti ja terviseameti ettekirjutustele. Direktori sõnul praegu õpilaste seas haigestunuid pole, seega alustatakse tavapärase õppega, kuid kindlasti hoitakse hügieeninorme. Rõõmussaar lisas, et kui midagi peaks muutuma, siis selleks on neil on olemas kava, kuidas käituda.

"Olukord muutub kohe, kui on olemas faktid," ütles Rõõmussaar meetmete kasutusele võtmise kohta.

Vanalinna Hariduskolleegiumis aga tavapärane õppekorraldus kavas ei ole.

Vanalinna Hariduskolleegiumi põhikooli juhataja Alar Saar ütles, et kindlasti ei hakka õpilased koolis käima tavapäraselt. "Kool on teinud muudatusi vanuste kaupa nii kellaaegades kui ka tunniplaanides," sõnas Saar ja lisas, et lapsevanemaid informeeritakse õppekorraldusest detailsemalt lähipäevil.

"Aktuaalne kaamera" vahendas, et ka Tallinna 21. Koolis õppeaasta tavapäraselt ei alga.

"Meil hakkavad söögivahetunnid olema tunnis kolmel korral - täistunnil, pooltunnil ja kolmveerand," ütles kooli direktor Meelis Kond. Samuti on Kondi sõnul plaanis rohkem koduklasse kasutada, et õpilaste liikumist vähendada ning vanemate klasside õpilased jäetakse osaliselt koduõppele.

"Arvatavasti ka meie seda kasutame, et üks päev nädalas on kas e-õpe või muud õppevormid, et koolis oleks vähem õpilasi ühe korraga. Alates viiendast kuni 12. klassini oleks see mõte," rääkis Kond.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: