Reinsalu loodab peagi Soome kolleegiga Eestis koroonaseisu arutada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soome välisminister Pekka Haavisto
Soome välisminister Pekka Haavisto Autor/allikas: Erik Peinar/Riigikogu Kantselei

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) kutsus nädalavahetuseks Tallinnasse oma Soome kolleegi Pekka Haavisto, et arutada olukorda koroonaviirusega.

Soome on kohaldanud Euroopa Liidu riikidele nn ujuvat piirmäära, mis jääb vahemikku 8-10 nakatunut 100 000 elaniku kohta. Kolmapäeval tõusis Eesti viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta 10,4-ni.

Kolmapäeval Eestis visiidil viibinud siseminister Maria Ohisalo tõdes ERR-ile, et Soome valitsus ei ole veel otsustanud hakata piirama Eesti ja Soome vahelist vaba liikumist.

Reinsalu ütles ERR-ile, et soovib maksimaalse vaba liikumise jätkumist Eesti ja Soome vahel. "Me kindlasti oleme valmis täiendavateks usaldusmeetmeteks, et Soome riigil oleks kindlust, et mingisugust täiendavat viiruse tulva Eestist Soome ei ole," lausus Reinsalu.

"Nädalavahetusel ma arutan seda Soome kolleegiga, ma olen teda kutsunud Eestisse, eeldatavasti ta nädalavahetusel tuleb Eestisse. Ja ma Eesti riigi ettepanekut talle tutvustan," ütles Reinsalu.

Reinsalu avaldas lootust, et valitsus jõuab neljapäeval kokkuleppele lennupiirangute muutmises osas. "Ma pean mõistlikuks, et lennupiirangud vaadatakse üle nii, et strateegilistesse transiitlennujaamadesse oleks sõltumata viiruse nakkuskordajast võimalik Tallinnast lennata. Vastasel juhul see toob kaasa palju elulisi probleeme," rääkis Reinsalu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: