Ohisalo: Soome valitsus soovib Eesti suhtes lauspiiranguid vältida

Foto: Rain Kooli / ERR

Soome siseministri Maria Ohisalo (Roheline Liit) sõnul võib kõne alla tulla laevareisijate topelttestimine.

Soome valitsus ei ole veel otsustanud hakata piirama Eesti ja Soome vahelist vaba liikumist hoolimata sellest, et viimase kahe nädala jooksul tuvastatud koroonajuhtumite arv 100 000 elaniku kohta ületas Soome seatud piiri.

Eestis visiidil viibinud siseminister Maria Ohisalo tõdes ERR-ile, et olukorda hinnates tuleb arvestada nii juriidilisi, majanduslikke kui ka sotsiaalseid ning meditsiinilisi aspekte.

"Kõik mõistavad meie riikide erilist suhet. Inimesi liigub Eesti ja Soome vahel väga palju ning liikumisvabadus on oluline nii paljude igapäevaelu kui ka ühiskondade toimimise seisukohalt," märkis minister.

Tema hinnangul võivadki lauspiirangute asemel kõne alla tulla täppismeetmed, näiteks topelttestimine.

"Inimene pääseb riiki, kui tal on ette näidata koroonaproovi analüüsi negatiivne vastus. Mõne päeva pärast peaks ta tegema kordustesti. Sellised lahendused pakuks nii majandusse kui ka turismi varasemast rohkem paindlikkust," kirjeldas Ohisalo.

Küsimusele, miks Soome kasutab reisimispiirangute seadmisel turvaliste riikide määratlemiseks Euroopa Liidu kõige rangemat 14 päeva haigestumusmäära (8-10 saja tuhande elaniku kohta), vastas minister, et tegemist on tervishoiuspetsialistide soovitusega.

"Kevadel olime sunnitud kasutusele võtma väga rängad siseriiklikud piirangud, muu hulgas Uusimaa maakonna eristamise. Praegu püüdleme selle poole, et nii karme meetmeid poleks enam vaja."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: