Soome terviseamet avaldas riikide koroonariskide hindamise värviskeemi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Helsingi Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Soome terviseamet (THL) avaldas kolmapäeval valgusfoori põhimõttel toimiva koroonariski hinnangu reisimisele.

Rohelisteks riikideks Euroopas on Eesti, Läti ja Ungari. Neis riikides pole oht nakatuda koroonaviirusesse märkimisväärselt kõrgem kui Soomes.

Oranži kategooria riikides on haigestumise risk suurem kui Soomes. Punastes riikides on risk nakatuda oluliselt suurem kui Soomes või pole nakatumise riski hindamine võimalik.

Oranžidest ja punastest riikidest saabujatele soovitatakse vabatahtlikku karantiini. Neist riikidest saabujad saavad oma tervislikku olukorda ka kontrollida.

Soome terviseameti riskikaart. Autor/allikas: THL

THL-i juht Mika Salminen rõhutas, et valgusfooriskeem ei asenda piiridel tehtavaid otsuseid, mis kehtivad reisimisel piirikontrollis. Skeem on abiks, et hinnata koroonaviiruse riske reisimisel välismaale.

THL andis oma valgusfooriskeemist teada pressikonverentsil, kus olid kohal ka siseministeeriumi ning sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi esindajad, et rääkida koroonaviiruse takistamisest piiriületuspunktides.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: