Tartu koolides algab õppeaasta tavapäraselt

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tartu koolides algab õppeaasta tavapäraselt klassiruumides. See, kuidas ja kas viirust ennetavaid meetmeid uuel kooliaastal kehtestada, jääb koolide enda otsustada.

Viirusepuhangu ennetamiseks kavatsevad tavapärasel klassiruumis õppeaastat alustavad Tartu koolid peamiselt õpilasi hajutada ja aktused vabas õhus pidada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uues koolimajas alustav Tartu Annelinna gümnaasium etteruttavalt meetmeid kasutusele võtma ei hakka.

"Teisel septembril kutsume oma õpilasi tavatunniplaani järgi kooli ja reageerime sündmuste käigule vastavalt. Aga meil on valmisolek hajutada söögivahetunde, valmisolek seada koridorides ja korrustel ühesuunaline liikumine, et õpilased liiga palju üksteisele vastu ei peaks liikuma," ütles Tartu Annelinna gümnaasiumi direktor Hiie Asser.

Miina Härma Gümnaasium kavatseb õpilaste hajutamiseks avada koolile teise sissepääsu ning muuta vahetunnid senisest lühemaks. Kooli direktori Ene Tannbergi sõnul on nende jaoks peamine väljakutse söögivahetund.

"Söögivahetund on 20 minutit ettenähtud. Me lähme praegu sellise plaaniga, et see on teatud klassidele kindel ajavahemik, kus nad lähevad siis õpetajaga koos sööklasse, samal ajal teised õpilased sinna ei lähe, võib olla siis kas eelmisest või järgmisest tunnist ka, et mingid ainetunnid kaotavad viis minutit näiteks," rääkis Tannberg .

Nii Asser kui ka Tannberg lisasid, et võimaliku puhangu korral ollakse valmis üle minema hübriidõppele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: