Reedel avati uus Türi põhikooli ja spordihoone kompleks

Reedel avati uus Türi põhikool ja spordihoone, mis läks maksma pea 14 miljonit eurot. Ühtne kompleks projekteeriti 600 õpilasele ning sel on eeldused kujuneda kogukonnakeskusesks.

Hoone läks maksma pea 14 miljonit eurot, millest ligi viis miljonit saadi riigilt koolimaja rajamiseks.

Kolmnurkse põhiplaaniga hoone projekteeris Karisma Arhitektid OÜ. Türi uus koolimaja ja ristküliku kujuline spordihoone on ühendatud tunnelisse peidetud jooksurajaga, sisehoov meenutab aga amfiteatrit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vahel mõtled, et äkki see on liiga uhledav, et kas Türi linn saab lubada enadale, Türi vald saab lubada endale sellist liiga uhket asja. Aga samas tõsta õpilastele seda fookust, et me teeme seda teie jaoks, et see võib ka ilus olla. Ei pea väga lihtsalt alati läbi ajama," rääkis Türi Põhikooli õppejuhi ja õpetaja Aili Avi.

50 aastat Türil kergejõustikutreenrina töötanud Leonhard Soomi sõnul on hoone ülimalt funktsionaalne ja esteetiliselt väga kaunis.

"Ja see, mis ta alguses pidi välja nägema ja mis on tegelikkus, see on nagu öö ja päev. Ja ma usun, et arhitektid ei saanud vist ka ise aru, missuguse asjaga nad hakkama said - see on tõesti Eesti kõige ilusam spordihoone, kindlalt!" rääkis Soom.

Hooned projekteerinud Karisma arhitetuuribüroo seadis oma lahendusi välja pakkudes eesmärgiks, et need oleksid igal ajal kasutatavad, suurt rõhku pandi välisvalgustusele.

"Siis kui läheb hämaraks, siis nagu kõiki sureb välja, seda ei tohiks olla. Selline kerge, suhtlus läbi valgustuse keskkonnaga, see on ka kogukonnale pluss. Siis tullakse siia umber ka rohkem liikuma ja see majadekompleks on ka selle võrra väärikam," rääkis Karisma Arhitektid arhitekt Risto Parve.

Riigi toetusega renoveeriti või ehitati tänavu ümber 10 koolimaja, need asuvad Taeblas, Võhmas, Valgas, Järvakandis, Puhjas, Alatskivil, Haapsalus ja Tabiveres, ent kõige suuremad ehitistööd toimusid Türil ja Tallinna Tondi Põhikooli juures.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: