Tallinna Sadama eksjuht taotleb raske haiguse tõttu kohtu alt pääsemist

Allan Kiil (vasakul) ja Aivar Pilv kohtus
Allan Kiil (vasakul) ja Aivar Pilv kohtus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäeval toimus pärast suvevaheaega esimene Tallinna Sadama kriminaalasja kohtuistung, kus 3,5 miljoni eurose altkäemaksu küsimises süüdistatav sadama eksjuht Allan Kiil soovib enda suhtes menetluse lõpetamist raske haiguse tõttu.

Kiili kaitsja, vandeadvokaat Aivar Pilv kinnitas Ärilehele, et esitas kohtule taotluse Kiili osas kriminaalmenetluse lõpetamiseks tervislikel põhjustel.

"Kuna tegu on delikaatsete isikuandmetega, siis saan kaitsjana öelda nii palju, et minu kaitsealune Allan Kiil on parandamatult haigestunud. Taotlus on esitatud tuginedes arstide antud infole ja teabele ning tuginedes tema haigusloole. Mul pole kahtlust, et taotlus on põhjendatud," selgitas Pilv.

Pilv viitas kriminaalmenetluse seadustikule, mille kohaselt saab välistada kriminaalmenetluse süüdistatava osas, kes "on parandamatult haigestunud ning ei ole seetõttu võimeline kriminaalmenetluses osalema ega karistust kandma".

Taotlusega tahetakse ka Kiili vara aresti alt vabastamist, mis on arestitud juba aastaid, sisuliselt kriminaaluurimise algusajast, 2015. aastast.

Pilv tunnistas, et Kiili haigestumisest teadasaamine oli väga ootamatu kõigile ning juba juunikuus jäi enne suve plaanitud viimane istung ära haiguse tõttu.

Järgmisel nädalal tuleb riigiprokuratuuril esitada omapoolne seisukoht taotluse suhtes ning seejärel teeb kohus otsuse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: