Positiivne koroonaproov sulges Vene teatri

"Minu veetlev leedi" Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuna ühel Vene teatri lavastuse "Minu veetlev leedi" osatäitjal tuvastati koroonaviirus, sulges teater vähemalt nädalaks ajaks oma uksed.

Vene teatri direktor Margus Allikmaa rääkis ERR-ile, et koroonaviiruse sai inimene, kes põhitöökohaga ei tööta Vene teatris, kuid kes tegi kaasa 5. septembril esietenduma pidavas lavastuses "Minu veetlev leedi".

"See omakorda tähendas, et tõenäoliselt on ka keegi teine meie majas viirusekandja ja selle tõttu peatasime me proovid ning panime töö teatris seisma, et viirus edasi ei saaks levida," selgitas Allikmaa.

Ta lisas, et see, mis konkreetselt edasi saab ja kui kauaks teater kinni jääb, sõltub juba järgmistest testidest.

"Laseme oma inimestel proovid anda, et vaadata, kui paljude hulgas viirus on levinud. Aga probleem on selles, et ega seda testi pole mõtet kohe teha, sest paljudel ei pruugi viirus veel avalduda ehk testi tulemused võivad täna tehes olla negatiivsed, aga paari päeva eest juba positiivsed."

Kui kõik testid saavad tehtud, langetab teater uued otsused. Allikmaa sõnul on tänase teadmise juures sunnitud teater vähemalt lähinädalal etendused ära jätma.

"Etendustegevusega saame jätkata, kui haigestunud inimese lähikontaktid on andnud negatiivsed proovid," sõnas Allikmaa. Ta lisas, et teater suhtleb reedel terviseametiga ja teeb sellest johtuvalt mingi plaani.

"Kas see plaan jääb pidama või mitte, sõltub järgmisel nädalal antavatest proovidest ja nende tulemustest."

Ärajäänud lavastuste piletid ostetakse Allikmaa sõnul tagasi või pakutakse võimalust need asendada mõne teise lavastuse piletitega.

5. septembril pidi Vene teatris esietenduma Alla Sigalova lavastus "Minu veetlev leedi", mis põhineb Gabriel Pascali samanimelisel filmil ja Georg Bernhard Shaw' näidendil "Pygmalion".

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: