Järvesoo õpperajal saab jälgida soode taastamist

Eestis käivad Euroopa Liidu LIFE-programmi ja keskkonnainvesteeringute keskuse toel kuuel kaitsealal soode taastamise tööd. Selleks, et huvilised saaks seda protsessi jälgida, on Lääne-Virumaal valminud temaatiline õpperada.

Tudu ehk Järvesoo õpperada on omalaadsete seas eriline selle poolest, et seal korraldab Eestimaa Looduse Fond alates sellest õppeaastast järgneva pooleteise aasta jooksul poolsada spetsiaalset õppepäeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Soo taastumise jälgimisse saavad oma panuse anda aga kõik õpperaja külastajad.

"See on kodanikuteadus, mis näeb välja selline, et meil on kindlad kohad ja märgid, mida siin peaks pildistama. Kuna siin käib päris palju inimesi, siis pilte koguneb palju. Me palume neid saata ühele kindlale meilile ja läbi aastate saame vaadata, kuidas see kooslus muutub," selgitas looduse fondi soode taastamise ekspert Marko Kohv.

"See rada on mõeldud nii suurtele kui ka väikestele. Suurematele on siin pikem õueraamat. Väiksematele on muinasjututegelased Kalli ja Modris, kes selgitavad soode taastamise lugu läbi lapseliku perspektiivi," rääkis looduse fondi keskkonnateadlikkuse spetsialist Piret Pungas-Kohv.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: