Leedu teeb ettepaneku tõsta Balti mulli karantiinilävendit

Leedu lipp.
Leedu lipp. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Leedu teeb Lätile ja Eestile ettepaneku tõsta nõndanimetatud Balti mulli sees enesisolatsiooni lävend praeguselt 16 koroonaviiruse juhtumilt 100 000 elaniku kohta 25 juhtumile, ütles tervishoiuminister Aurelijus Veryga neljapäeval.

"Me teeme omalt poolt kõik selle mulli säilitamiseks ja me oleme juba esitanud nii lätlastele kui eestlastele ettepaneku loobuda 16 tasemest ja minna üle 25-le, et mull alles jääks, eriti et samasuguse taseme üle käib diskussioon ka Euroopas, mitte ainult Balti riikides," ütles minister pressikonverentsil.

Veryga sõnul kehtiks uus lävend reisijatele kõigist riikidest, mitte ainult Leedust, Lätist ja Eestist.

Kui Balti mull lõhkeb, võib Läti kehtestada piirangud nii Leedust kui Eestist saabujatele, märkis minister.

"Aga me püüame muidugi leida võimalust, saada oma kodanikele erandit, et nad saaksid sinna sõita ja et nende kodanikud saaksid meie riiki tulla, et meil oleks pisut vabam olukord. Aga me loodame leppida kokku 25 peale ja siis oleks probleem lahendatud."

Eesti välisministeerium teavitab regioonis plaanitavatest reisipiirangutest reedel.

Soome valitsus peaks neljapäeval kinnitama uue reisipiirangute korra, mille kohaselt ei kehtiks karantiini nõue enam nendest riikidest saabujatele, kus viimase kahe nädala nakatumise tase on kuni 25 juhtumit 100 000 elaniku kohta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: