Jaapani uueks peaministriks saab Yoshihide Suga

Jaapani valitsev Liberaaldemokraatlik partei valis oma uueks esimeheks Yoshihide Suga, kes saab väga suure tõenäosusega Shinzo Abe järel riigi uueks peaministriks.

Senine valitsussekretär Suga (71) kogus parteijuhi valimistel, kus osalesid partei parlamendiliikmed ja kohalike organisatsioonide esindajad, 534 häälest 377 toetushäält. Tema vastu kandideerinud endine kaitseminister Shigeru Ishiba sai 68 ja endine välisminister Fumio Kishida 89 häält.

Suga lubas valimistulemuste selgumise järel jätakata peaminister Abe reformipoliitikat. Jaapani kõige kauem ametis olnud peaminister Abe teatas augustis, et lahkub pärast kaheksat aastat ametist tervislikel põhjustel.

"Ma olen Akita põllumehe pere vanim poeg," ütles Suga. "Ilma igasuguste eelteadmiste või veresidemeteta sisenesin ma poliitikamaailma, alustades nullist ning olen nüüd suutnud tõusta kogu oma ajaloo ja traditsioonidega LDP liidriks," rääkis valitsuspartei uus esimees.

"Ma pühendan kogu oma töö Jaapani ja tema kodanike hüveks," lubas Suga.

Uus parteiliider kinnitas, et läheb edasi Abenoomika nime saanud eelmise peaministri poliitikaaga, mis tähendas väga lõtva rahanduspoliitikat ja valitsuskulutusi ning muid reforme. Samuti tuleb tal jätkata võitlust koroonaviiruse leviku vastu ning tegelda Jaapani pikaajalise probleemi - elanikkonna vananemise ja madala sündimusega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: