SDE: eraelu üle referendumil otsustamine ei ole vabale ühiskonnale kohane

{{1601115900000 | amCalendar}}

Laupäeval toimus Tallinnas restoran Clos suveaias Sotsiaaldemoraatliku Erakonna (SDE) volikogu istung. Volikogu märkis vastu võetud avalduses, et põhiseadus ei vaja täiendamist abielu mõistega ja inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale.

Volikogu võttis vastu avalduse, mille kohaselt ei toeta sotsiaaldemokraadid a kavandatava rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmise teemal 2021. aasta oktoobris. Volikogu hinnangul ei tohi Eesti põhiseadust kiskuda mõttetusse poliitilisse võitlusse, mille eesmärgiks on vaenu külvates ja ühiskonda lõhestades mobiliseerida osa valijaskonnast.

"Sotsiaaldemokraadid ei lepi sellise rahvahääletusega, mille eesmärk ei ole mitte otsida kokkulepet, ühisosa ja lahendust, vaid tekitada vastandust ja lõhkuda ühiskonda. Sellest tuleks põlvkondlik konflikt pikaks ajaks," ütles Saar

"Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi ning seda kinnitasime ka oma tänases volikogu avalduses," lisas erakonna esimees.

"Inimesed elavad oma elu neile omasel moel edasi ja kavandatav referendum ei muudaks seda mitte kuidagi," lisas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu esimees Eiki Nestor.

"Pereelu ei saa olla rahvahääletuse küsimus. Mingit vajadust tema järgi ei ole. Meie üleskutse on neile, kes on oma võimuliidu leppes sellise kokkuleppe teinud, et nad hoolega järele mõtleksid, kas seda üldse tarvis on ja kui peaks selline rahvahääletus toimuma siis kutsume inimesi hääletama ei," ütles Nestor "Aktuaalsele kaamerale".

Avalduses seisab, et kohalikke valimisi ei tohi varastada propagandakampaaniaga, mis lõhub ühiskonda. Inimeste ja kogukondade tegelikelt probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtimine on sotsiaaldemokraatide hinnangul vastutustundetu ning SDE kutsub kõiki erakondi referendumist loobuma.

 

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: