Kevadel vajas haiglaravi viiendik koroonasse nakatunutest, praegu alla 10 protsendi

Foto: ERR

Sel nädalal on koroonaviirusega nakatumiste arv löönud taas uusi rekordeid. "Aktuaalne kaamera. Nädal" kõrvutas kevadise koroonalaine haiguspilti praegusega.

Kevadise koroonalaine ajal haigestusid kõige enam 30-70-aastased inimesed. Selle nädala laupäevase seisu järgi on alates juulikuust, kui algas tinglikult teine haigestumiste laine, suurim hulk haigestunuid vanuses 20-40 eluaastat.

Kokku oli kevadel haigestunuid üle 2000. Nüüd on neid pisut üle 1000 inimese ehk kaks korda vähem kui kevadel. Samas me veel ei tea, kui pikaks praegune laine kujuneb.

Kevadel vajas haiglaravi kokku üle 400 koroonahaige ehk viiendik kõigist haigestunutest. Neist valdav enamus olid üle 50-aastased patsiendid. Teises laines on haiglaravi vajanud 87 inimest ehk alla kümne protsendi haigestunutest. Enamus neist alates 40. eluaastast.

Võrreldes kevadega on intensiivravi vajavate inimeste keskmine vanus tõusnud. Kui kevadel sattusid raskesse seisu inimesed peamiselt alates vanusest 50 ja üle, siis nüüd 60 ja üle selle.

Suremus kevadel oli suurim alates 70. eluaastast. Suri kolm protsenti kõigist haigestunutest. Uue viiruselaine ajal on surnud üks inimene, kes oli 70. eluaastates. See teeb uue laine suremuseks 0,1 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: