Eesti Energia koondab kaevandused ja elektritootmise ühte ettevõttesse

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Eesti Energia koondab kokku 1500 töötajaga Ida-Virumaa kaevandused, elektrijaamad ja õlitootmise ühte ettevõttesse Enefit Power, mis alustab tegevust tulevast aastast.

Ettevõtte teatel keskendub Enefit Power puhtama energia tootmisele, ringmajandusele ja kokkuhoiule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Strateegiliste suundade seas on vedelkütuste ja elektri koostootmine, alternatiivsete kütuste, sealhulgas puidujäätmete, rehvihakke ja jäätmeplasti  kasutamine ning taastuvenergia arendamine. Eesti Energia loodab, et ettevõtete ühendamine suurendab kokkuhoidu ja vähendab bürokraatiatat. Tööliste seas koondamisi ei tule.

"Meil on suured koondamised toimunud juba 2019-2020, nii et me oleme täna juba selline väga optimumi lähedal. Küll jah, juhtimisstruktuuris muudatused tulevad ja see on ilmselt vältimatu," rääkis Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo.

Energia ametiühingu esimehe Andrei Zaitsevi sõnul võivad koondamised tulla vaid juhtkonnas. "Olen alati sellest rääkinud, et meil on viimase kümne aasta jooksul tekkinud väga palju direktoreid. Seepärast on siin majanduslik efekt silmaga näha. Koondamised juhtkonnas eeldatavasti tulevad, kuid töölisklassi seas mitte," sõnas Zaitsev.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: