Ööpäevaga lisandus 40 koroonapositiivset, nakatumisnäitaja 43,49

Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris.
Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Möödunud ööpäevaga tuvastati Eestis koroonaviirus 40 inimesel, Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on 43,49.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 654 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 40 testi tulemus osutus positiivseks. Haiglaravil on 35 inimest, mida on kolme võrra enam kui teisipäeval. Juhitaval hingamisel on üks patsient.

Enim uusi nakatumisi tuli Harjumaale, kus koroonaviirus tuvastati 19 inimesel.

Kuus nakatumist tuvastati Jõgevamaal, neli Ida-Virumaal, üks nakatumine oli nii Saaremaal, Hiiumaal, Tartumaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal. Viiel nakatunul puudus rahvastikuregistris sissekirjutus.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolmel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu ning ühel juhu nakatuti koolis. Lääne-Virumaa juhtum on sisse toodud Ukrainast. Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 28 ja n-ö meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 932 inimest, kellest on haigestunud 194.

Tallinnas 17 nakatumist

Harjumaa uutest juhtudest 17 on Tallinnas. Kahel juhul on tegemist perekondliku nakkusega. Viiel juhul on nakkus sisse toodud Mehhikost, Armeeniast, Itaaliast ja Venemaalt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kolme kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1603 inimest, kellest 277 on haigestunud.

Jõgevamaale lisandunud viie juhtumi puhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega, ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel. Viljandimaale lisandunud nakatunu sai viiruse läbi perekontakti. Tartumaa nakatunu sai viiruse läbi töökontakti. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 365 inimest, kellest 41 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks kolle – töökoha kolle 24 inimesega

Saaremaale lisandunud nakatunu sai viiruse läbi perekontakti. Hiiumaale toodi juhtum sisse Venemaalt. Pärnumaa nakatumise asjaolud on täpsustamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 54 inimest, kellest 21 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on üks perekondlik kolle Saaremaal (kuus nakatunut).

Eestis on kokku tehtud üle 236 000 esmase testi, nendest 3947 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 43,49. Koroonaviirus on nõudnud Eestis 68 inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: