Margus Linnamäe UP Invest kaasab teleärisse strateegilised partnerid

{{1603101960000 | amCalendar}}
Foto: PM/SCANPIX

Margus Linnamäe investeerimisfirma UP Invest OÜ loob teleäri arendamiseks uue ettevõtte ning omanike ringi lisanduvad strateegiliste partneritena telemeedia eksperdid Jüri Pihel ning Risto Rosimannus.

Samuti Linnamäele kuuluvast AS-ist Postimees Grupp liiguvad uude äriühingusse kõik portfelli kuuluvad telekanalid, nende hulgas Eesti suurim kommertskanal Kanal 2.

UP Invest säilitab teleäris kontrollosaluse, ühtlasi jääb televaldkond tegema tihedat koostööd Postimees Grupiga ja säilib meediaüksuste ühine reklaamimüügi struktuur, teatas samasse gruppi kuuluv BNS.

Uue loodava äri tegevjuhina alustav Jüri Pihel sõnas, et praegune peamine väljakutse on hoida ja arendada traditsioonilise telerivaatamise tugevusi ning minna kaasa uue meedia loodud võimalustega. "Televisioonil läheb praegu väga hästi ja me teeme kõik, et see oleks nii ka aastate pärast".

Jüri Pihel ja Risto Rosimannus on viimastel aastatel edukalt kasvatanud meediaettevõtet, mis keskendunud lastekanalite ja ka filmikanalite arendamisele ja seda mitte üksnes Eestis, vaid ka paljudes suure teleauditooriumiga riikides. Nii on Postimehega seotud kanalid ja nende äri mahult jõudnud peaaaegu samasse suurusjärku.

"Meie enda äri on olnud viimased aastad selgelt kasumis, majanduslikult väga põhjendatud ja edukas, nii et meil on kindlasti viia sinna majja majanduslikult eduka telekanali tegemise kogemust. Omakorda anname selgelt aru, et iga suur rahvuslik telekanal, mis räägib eesti keeles ja teeb eestikeelset programmi, on hoopis üks teine äri ja rahvuslik aare igal juhul," rääkis Pihel "Aktuaalsele kaamerale".

Pihel ütles, et talle kui telemehele on tegu väga suure sündmusega, aga protsess on veel alguses. Esmalt asub tegutsema ettevõte Duo Meedia ja tema senised ettevõtmised jätkuvad senisel moel. Aga see ei pruugi kauaks ka nõnda jääda. Senised sündmused on arenenud kiiresti - viimase kahe nädala jooksul.

"Igasuguse hea televisiooni tegemine algab auditooriumi tundmisest ja auditooriumile selle pakkumisest, mida nad tegelikult ootavad ja ma arvan, et selline rumal tõmblemine, lihtsalt vallandamised ja üleostmised, et sellel ei ole vaataja jaoks küll põhjendust ja sisu. Me püüame pigem rahulikult ja kindlalt areneda. Pigem ehitada rahulikult kolme, viie ja kümne aasta plaani, kui täna hakata uut kava tegema," ütles Pihel.

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu sõnas, et reklaamiklientide jaoks on oluline telekanalite pidev areng. "Usume, et koostöös Jüri ja Ristoga suudame selle maksimaalselt realiseerida ja seeläbi pakkuda veelgi atraktiivsemaid lahendusi ning vaatajateni tuua uusi põnevaid formaate."

Nüüd seisab ees nn jagundamine, millega telekanalid grupist välja liiguvad. Kanal 2-l lisaks käib jutt Kanal 11-st ja 12-st, kanalist My Hits ning Eesti telepärandit edastavatest kanalitest. Nende viimastega seoses on Postimees teinud koostööd Piheli ja Rosimannusega.

"Inimesed nägid, et on olemas teleäri, millel on suurepärane potentsiaal ja sellel on suurepärane olukord, kus sellised teleprofessionaalid näevad ka Kanal 2 sellist potentsiaali, et on valmis ka oma isiklikku raha sinna alla panema," ütles Raudsalu "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Indrek Treufeldt, Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: