Popov toetab koroonapiirangute karmistamist

Foto: Vladislava Snurnikova/ERR

Terviseameti meditsiinistaabi juht Arkadi Popov ütles, et meedikud ootavad valitsuselt koroonaviiruse leviku pidurdamiseks karmimate piirangute kehtestamist.

"Jah, piirangud peavad olema. Meedikud väga ootavad, et valitsus otsustab midagi selles osas. Sellest sõltub meie tulevik," rääkis Popov teisipäeva hommikul "Terevisioonis".

Ta selgitas, et viiruse levikuga võitlemiseks on vaja preventiivseid meetmeid ja piiranguid. "Kuivõrd kahju ka ei oleks, tervishoid ei saa ilma nendeta hakkama, kui tekib eksponentsiaalne kasv. Sellega peab arvestama," tõdes ta.

Popovi sõnul tuleks siseruumides, avalikus kohas ja ühistranspordis maske kanda, üritustel tuleks piirata osalejate arvu, ning soovitatav oleks ka 2+2 nõude taaskehtestamine. "Tõenäoliselt sinna poole liigume," ütles ta.

Popov selgitas, et viiruse leviku piiramine on vajalik, kuna vastasel korral ei suuda tervishoiusüsteem üha lisanduvate haigetega toime tulla.

Tema sõnul vajab haiglaravi umbes viis protsenti aktiivsetest COVID-19 haigetest, vanematest kui 50-aastased vajab haiglaravi umbes kümme protsenti. "Selliseid inimesi praegu umbes 600 ja haiglaravil neist 60," märkis ta.

"Haiguse leviku kasvuga hakkab ka haiglaravil olijate arv kasvama. /---/ Kindlasti ei ole tervishoid ja haiglad ainsad, mille abil võitleme COVID-19-ga," rõhutas ta.

Valitsus arutab teisipäeval koroonaviiruse leviku piiramiseks täiendavate meetmete kehtestamist.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: