Pipedrive müüb enamusosaluse

Foto: Pipedrive/Helis Hämarsalu

Eesti päritolu Pipedrive sõlmis USA Vista Equity Partnersiga lepingu enamusosaluse müügiks. Tehingu suurust osapooled ei avalikusta, kuid tehingu tulemusel tõuseb Pipedrive "ükssarviku" staatusesse ehk firma väärtus ulatub investorite silmis üle miljardi dollari.

Pipedrive'i senised investorid Bessemer Venture Partners, Insight Partners, Atomico, DTCP ja Rembrandt Venture Partners jätkavad ettevõttes vähemusaktsionäridena.

Partnerlus suurendab Pipedrive'i võimekust uute turusegmentide haaramiseks ja aitab kaasa ambitsioonikate eesmärkideni jõudmisel, märkis Pipedrive'i tegevjuht Raj Sabhlok pressiteates.

"Tulime aasta alguses välja väga julgete tootearenduse plaanidega. Meil on kindel siht kasvada mitme tootega ettevõtteks, hakates lisaks müügitarkvarale pakkuma lahendusi teistes valdkondades – alates turundusest ja kliendihaldusest, lõpetades projektijuhtimise ja arvepidamisega," sõnas Sabhlok.

Vista investeering ja partnerlus toetavad Pipedrive'i laienemist, aidates ettevõttel optimeerida oma tooteportfelli, laieneda rahvusvahelistel turgudel ning suurendada kliendibaasi eelkõige väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete seas.

Pipedrive on 2010. aastal Timo Reini, Urmas Purde, Ragnar Sassi, Martin Henki ja Martin Tajuri asutatud müügijuhtimise tarkvara ettevõte. Pipedrive'i müügitööriistu kasutab üle 95 000 ettevõtte rohkem kui 150 riigis.

Ettevõttes töötab ligi 700 inimest.

Vista on üle 20 aasta tegutsenud juhtiv globaalne investeerimisfirma, millel on enam kui 58 miljardit USA dollari väärtuses kumulatiivseid kapitalikohustusi. Vista investeerib ettevõtetele suunatud tarkvara-, andme- ja tehnoloogiate arendamisega tegelevatesse firmadesse.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: