Reformierakond valis elektrooniliselt uue juhatuse

{{1605351600000 | amCalendar}}

Reformierakonna elektroonilise üldkogu käigus valisid erakonna liikmed 984 häälega Kaja Kallase taas esimeheks. Samuti valiti uus erakonna juhatus.

Reformierakonna juhatusse valiti erakonna liikmete poolt tagasi 811 häälega Jürgen Ligi, Urmas Paet (789), Urmas Kruuse (609), Maris Lauri (778), Kristen Michal (746), Hanno Pevkur (727), Urmas Klaas (631), Urve Tiidus (635), Aivar Sõerd (707) ja uute liikmetena Marko Mihkelson (679), Keit Pentus-Rosimannus (663), Yoko Alender (628), Andres Sutt (559) ning piirkondade esindajana Maido Ruusmann (183), Jaanus Tamkivi (122) ja Maris Toomel (237).

Reformierakonna füüsiliselt toimuma pidanud üldkogu asemel toimus videoülekanne, pärast mida võetakse üldkogu otsused vastu elektroonilisena.

Reformierakonna juhi Kaja Kallase kõne keskmes oli vastasseis EKRE ja praeguse valitsusega. Ta kutsus erakondade esimehi üles praegust koalitsiooni välja vahetama.

Kallas kutsus rahvast üles vastama "ei" kevadel plaanitaval abieluteemalisel rahvahääletusel.

Kallase sõnul moodustab järgmise valitsuse Reformierakond.

Peasekretär Erkki Keldo ütles oma kõnes, et erakonna rahaasjad kohalike valimiste eel on korras. Keldo teatas samas käima pandud erakonna annetuskampaaniast. "Soovin, et Reformierakond oleks esimene erakond Eestis, kes suudab püsiannetustega nii erakonnaliikmetelt kui ka meie valijatelt toetada erakonna igapäevategevusi ja kampaaniat, et me jõuaksime võimalikult paljude inimesteni oma sõnumite ja poliitikaga," ütles Keldo.

Erakonna juhi ja juhatuse valimised toimusid nädala jooksul elektrooniliselt erakonna siseveebis, pärast mida toimus sedelitega hääletamine erakonna kontorites üle Eesti.

Juhatuse esimeheks kandideeris vaid Kaja Kallas.

Üleriigiliselt kandideerisid juhatusse: Yoko Alender, Allan Keian, Urmas Klaas, Urmas Kruuse, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Kristen Michal, Marko Mihkelson, Urmas Paet, Keit Pentus-Rosimannus, Hanno Pevkur, Signe Riisalo, Andrus Seeme, Timo Suslov, Andres Sutt, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Kristo Enn Vaga, Mart Võrklaev

Põhja regioonist kandideerisid: Art Kuum, Kalle Toomet ja Maris Toomel.

Lõuna regioonist kandideerisid: Rait Pihelgas ja Maido Ruusmann.

Lääne regioonist kandideeris: Jaanus Tamkivi.

Reformierakonna juhatuses on esimees ja 16 juhatuse liiget, kellest kolm valitakse regioonide esindajatena.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: