Erki Kilu lahkub LHV Panga juhi kohalt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Erki Kilu. Autor/allikas: ERR

LHV Group plaanib nimetada Ühendkuningriiki loodava uue panga juhiks Erki Kilu ning valida LHV Panga uueks juhiks Kadri Kiiseli.

Plaanide kohaselt saavad muudatused ettevõtte juhtkonnas teoks järgmise aasta 20. jaanuaril, teatas LHV Group börsile.

LHV on selgemalt eraldamas LHV Panga seniseid äritegevusi Ühendkuningriigis ja äritegevusi Eestis ning asub looma rahvusvaheliste maksevahendajatest klientide teenindamiseks uut krediidiasutust.

Praegu on tütarettevõte asutamisel, sellele järgneb ettevõtte mehitamine, kapitaliseerimine ja krediidiasutuse tegevusloa taotlemine.

LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu sõnul võimaldavad ettevõttesisesed muudatused erinevaid strateegilisi ärisuundi kiiresti edasi arendada.

"Meie Ühendkuningriigi äritegevus rahvusvaheliste maksevahendajate teenindamisel on kasvav ja kasumlik. Väljakujunemata konkurentsiga, tehnoloogiliselt nõudlik ning uue põlvkonna finantstehnoloogia ärimudelitele keskenduv ärisuund nõuab tugevat fookust, aga toob kaasa ka kõrge ärimahtude suurenemise potentsiaali," ütles Toomsalu börsiteates.

Kilu on juhtinud LHV Panka juhatuse esimehena alates selle loomisest 2008. aastal. Ta on AS-i LHV Finance nõukogu esimees, AS-i LHV Varahaldus ja AS-i LHV Kindlustus nõukogu liige ning Eesti Pangaliidu juhatuse liige.

"Uue panga loomine Ühendkuningriigis ning rahvusvahelise äritegevuse eraldamine LHV Pangast nii organisatsiooniliselt kui ka tehnoloogiliselt ja selle jätkuvalt kiire edasi arendamine esitavad piisavalt suuri väljakutseid, kuid eeldavad oma ajamahukuse tõttu ka täielikku pühendumist vaid nendele teemadele," ütles Kilu.

Pangalitsentsi saamine Ühendkuningriigis võib tema sõnul võtta aega paar aastat, arvestades olukorda majanduses, liikumispiiranguid ja Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust.

Kiisel on alates 2018. aastast juhtinud juhatuse liikmena AS-i LHV Pank jaepanganduse valdkonda, samuti juhatajana AS-i LHV Finance. Kiisel töötas alates 2011. aastast LHV Panga Tallinna kontori juhatajana ja alates 2017. aastast oli ta LHV Panga kontorite juht.

LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab üle 500 inimese. LHV pangateenuseid kasutab üle 240 000 kliendi ja LHV hallatavatel pensionifondidel on üle 184 000 aktiivse kliendi.

LHV Ühendkuningriigi filiaal pakub panganduse taristut enam kui 130 rahvusvahelisele finantsteenuste ettevõttele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: