Kui koroonaviirus lubab, tuleb paraad ja presidendi vastuvõtt taas Tartus

Presidendi vastuvõtt vabariigi aastapäeval 2018. aastal ERM-is
Presidendi vastuvõtt vabariigi aastapäeval 2018. aastal ERM-is Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

President Kersti Kaljulaid andis kaitseväe juhatajale teada oma soovist, et 2021. aastal vabariigi aastapäevale pühendatud kaitsejõudude paraad toimuks Tartus, kus toimuks ilmselt ka presidendi vastuvõtt.

Ehkki kaitsejõudude paraadi ettevalmistused juba käivad, on vabariigi aastapäeva korralduses veel palju sellist, mille otsustab koroonaviiruse levik, kirjutab Tartu Postimees.

"Praegu käib paraadi kavandamine algfaasis ja on selgemast selgem, et siin tuleb olla tervishoiu olukorrast tõttu paindlik ning kõik peab toimuma kehtivate reeglite kohaselt," sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles, et ka presidendi vastuvõtt leiab ilmselt aset Tartus, aga veel ei saa kindlalt öelda, kus, kui suurelt ja milliste reeglite järgi, kuna ka seda dikteerib paljuski koroonaviiruse levik.

Linnamäe sõnul langes valik Tartule seetõttu, et Eesti on suurem kui Tallinn ning seda peaks paraadi ning vastuvõtu korraldamine teistes linnades peale Tallinna ka sümboliseerima.

Viimati tähistati vabariigi aastapäeva Tartus 2018. aastal, mil presidendi vastuvõttu võõrustas Eesti Rahva Muuseum.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: