Xi õnnitles Bidenit presidendivalimiste võidu puhul

USA presidendivalimised võitnud Joe Biden.
USA presidendivalimised võitnud Joe Biden. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Mark Makela

Hiina president Xi Jinping õnnitles kolmapäeval demokraat Joe Bidenit USA presidendivalimiste võidu puhul, teatas riigimeedia.

Oma läkituses ütles Xi, et kaks suurriiki peaksid hoiduma konfliktist ja vastasseisust, pidama teineteisest lugu ja pidama kinni kummalegi kasuliku koostöö vaimust selleks, et edendada maailmas rahu ja arengut. 

Hiina õnnitles Bidenit enam kui kaks nädalat pärast mitut teist suurriiki.

USA ja Hiina suhted on viimastel aastatel olnud pingelised kaubandussõja, luuresüüdistuste ning väidetavate inimõigusrikkumiste tõttu, samuti meediavabaduse küsimustes ja tehnoloogilise võidujooksu tõttu. 

Kumbki riik on süüdistanud teist koroonaviiruse pandeemiaga halvasti toimetulemises, sealjuures süüdistas Donald Trumpi valitsus Hiinat läbipaistvuse puudumises pärast viiruse avastamist Hiinas Wuhanis eelmise aasta lõpus. 

"Tervislik ja stabiilne USA-Hiina suhete arendamine on kooskõlas kummagi rahva põhihuvidega," ütles Hiina president. 

USA valitud asepresidendile Kamala Harrisele saatis õnnitlussõnumi Hiina asepresident Wang Qishan, vahendas uudisteagentuur Xinhua. 

Hiina saatis Bidenile madalamal tasemel õnnitlused 13. novembril. 

Hiina meedia on Bideni võidust pärast hääletustulemuste selgumist varem sel kuul üldiselt vaikinud. 

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: