Mediaanpalk tõusis kolmandas kvartalis 1,6 protsenti 1189 euroni

Tühi kohvik.
Tühi kohvik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti teatel kasvas kolmanda kvartali mediaanpalk eelmise kvartaliga võrreldes 19 euro ehk 1,6 protsendi võrra 1189 euroni.

Statistikaameti andmeteaduri Kadri Rootalu sõnul on mediaanpalga tõusu üheks põhjuseks asjaolu, et väljamaksed haridustöötajatele olid teises kvartalis suuremad kui kolmandas, kuna suvel olid nad pikalt puhkusel. 

Teadur märkis, et teises kvartalis oli veel ameteid, mille palk oli järsult langenud, näiteks hambaravi töötajad. "Kolmandas kvartalis, kui enam piiranguid ei olnud, tõusid nende palgad taas ja kriisieelsest tasemest isegi kõrgemale," lisas ta.

Rootalu tõi ka esile, et kolmanda kvartali andmete põhjal on vähenenud töötajate arv ametites nagu ettekandjad ja kelnerid, baarmenid ning baaridaamid.

"Märkimisväärset muutust selles valdkonnas töötavate inimeste mediaanpalgas aga täheldada ei saa. Küll aga on nii töötajate arv kui ka palgad oluliselt vähenenud reisibüroode klienditeenindajatel," märkis andmeteadur. 

Samuti tõi ta välja, et kui teises kvartalis vähenes töötajate arv erinevates vanusegruppides ühtlaselt, siis kolmandas kvartalis lahkusid tööturult eelkõige noored, alla 25-aastased töötajad. 

"Suurim langus oli koroonakriisist enam kannatada saanud majutuse ja toitlustuse tegevusalal ning teistes teenindusega seotud ametites. Esimese kvartali lõpuga võrreldes on sellesse vanusegruppi kuuluvate hotelliadministraatorite, baarmenide ja baaridaamide arv vähenenud 35 protsendi võrra, ettekandjate ning kelnerite arv 30 protsendi võrra. Reisibüroode töötajate hulgas on samuti kaotanud töö eelkõige nooremad inimesed," täheldas Rootalu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: