Gantzi partei hääletab Iisraeli parlamendi laialisaatmise poolt

Benny Gantz ja Benjamin Netanyahu.
Benny Gantz ja Benjamin Netanyahu. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/KNESSET SPOKESPERSON S OFFICE

Iisraeli kaitseminister Benny Gantz ütles teisipäeval, et tema partei hääletab opositsiooni seaduseelnõu poolt, mis saadab parlamendi laiali ja võib kaasa tuua neljandad valimised vähem kui kahe aasta jooksul.

Märtsis peetud valimistel suurima toetuse saanud peaminister Benjamin Netanyahu parempoolne erakond Likud moodustas koalitsiooni Benny Gantzi tsentristliku Sinivalge parteiga, mis tõi Iisraeli välja pikimast poliitilisest kriisist riigi ajaloos.

Koalitsiooni tegevust on algusest peale pärssinud omavahelised võimuvõitlused ja süüdistused.

Gantz tõdes telepöördumises, et Netanyahu keeldumine eelarveettepanekut toetamast näitas selgelt, et peaminister soovib viia Iisraeli tagasi valimistele.

"Sinivalge hääletab homme knesseti laialisaatmise poolt," kinnitas Gantz.

Kolmapäevane hääletus on siiski vaid esialgne ja vajab veel vähemalt kahte parlamendilugemist. Alles pärast seda tekib vajadus uute valimiste väljakuulutamiseks.

Netanyahu avaldas sotsiaalvõrgustikus Twitter samal ajal video, milles kutsus Gantzi üles eelnõu vastu hääletama.

"Praegu pole aeg uuteks valimisteks. Praegu on aeg ühtsuseks," manitses Netanyahu.

Iisraeli parlament võttis augustis vastu seaduse eelarvehääletuse edasilükkamisest nelja kuu võrra, vältides sellega uute üldvalimiste korraldamist pärast kolmesid valimisi vähem kui aasta jooksul.

Kahe partei koalitsioonilepe nägi ette, et valitsus koostab kaheaasta eelarve. Likud tegi aga ettepaneku korraldada hääletus kahe eraldi eelarve üle, mille Gantz tõrjus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: