Indrek Tarandist sai RKK teadur ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Tarand
Indrek Tarand Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Endine europarlamendi saadik Indrek Tarand asus detsembri alguses tööle Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) teadurina, keskendudes Kremli mõju analüüsimisele Valgevenes.

RKK kodulehel avaldatud tutvustus toob ära, et aastatel 2007-2008 oli Tarand ÜRO Gruusia valitsuse nõustamismissiooni liige ning sellest ajast on ta püsivamalt huvitunud endiste Nõukogu Liidu riikide probleemidest lõimumisel nn Lääne kogukonnaga.

"Seetõttu keskendub Indreku uurimistöö RKK-s Kremli mõju analüüsimisele Valgevenes, mis alates 2020. aasta augusti presidendivalimistest on ühtaegu demokraatlikus turbulentsis ja autoritaarses haardes," märgib keskus.

Tarand on töötanud Eesti riigiametites aastast 1993, mil ta oli Eesti valitsuse eriesindaja Narva ja Kirde-Eesti setsessiooni rahvahääletuse ajal. Seejärel sai temast peaminister Mart Laari kabinetiülem. Aastatel 1994-2002 töötas ta välisministeeriumi kantslerina, vastutades Eesti välisteenistuse, välisteenistusseaduse väljatöötamise ja diplomaatilise teenistuse rajajamise eest. Hiljem on ta olnud Eesti Panga personalijuht ja Eesti Sõjamuuseumi direktor.

2009. aastal osutus Tarand üksikkandidaadina valituks Euroopa Parlamenti ning töötas seal aastani 2019. Euroopa Parlamendi liikmena kirjutas ta kaks raportit julgeoleku seostest keskkonnakriisiga. Lisaks on ta kirjutanud artikleid poliitikast, demokraatiast, rahvusvahelistest suhetest ja kultuurist nii Eesti kui ka välismeedias. Viimastel aastatel paeluvad teda Euroopa Liidu arengud, sealhulgas Euroopa kaitsekoostöö.

Lisaks RKK teaduritööle on Tarand jätkuvalt Nõva põhikooli ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: