Maradona lõhestab Itaaliat ka pärast surma

Diego Maradona
Diego Maradona Autor/allikas: SCANPIX/PA Images

Diego Maradonat jumaldati Lõuna-Itaalias ja samapalju vihati Põhja-Itaalias. Tema surma kajastatakse Itaalias erinevalt, mis demonsteerib suurt ühiskondlikku lõhet riigi põhja- ja lõunaosa vahel.

Põhja-Itaalia poliitikud ja ajakirjanikud on Maradona surma järel kurtnud, et Napoli linna elanikud ei ole järginud koroonaviiruse ohutusreegleid, teatas Politico.

"Nad nutavad narkosõltlase, alkohooliku ja maksupetturi lahkumise üle," kirjutas sotsiaalmeedias Põhja-Itaalia linna Bergamo ajakirjanik Daniele Martinelli.

Põhja-Itaaliast pärit senaator Roberto Calderoli kritiseeris valitsust, kes ei karistanud Maradona leinamiseks kogunenud 7000-liikmelist rahvahulka.

"Keeldumine Napolis reeglite järgimisest oli lugupidamatu," ütles Põhja-Itaalia Casalpusterlengo linnapea Elia Delmiglio.

"Maradona oleks siiamaani elus, kui ta oleks mänginud Torinos,"  ütles endine Torino Juventuse jalgpallur Antonio Cabrini.

Põhja ja lõuna vastandamine on alati olnud osa Itaalia poliitilisest võitlusest.

Lõuna ja eriti Napoli sõimamine on pikka aega olnud Itaalia põhjaosa poliitikute valimisstrateegiast. Populistlik Parempoolne Liiga asutati alguses Põhjaliigana, mille eesmärk oli lõunast eraldumine.

Napollaste jaoks on põhja-itaallaste märkused vaid järjekordne tõend, kuidas neid koheldakse ebaõiglaselt.

"Aga miks te põhjas meid vihkate, jätke meid lõpuks rahule ja laske leinata,"  teatas Napolit esindav senaator Sandro Ruotolo.

"Põhjas räägitakse, et Maradona esindas kõike, mis Napolis on valesti -kuritegevus, alkoholism ja narkootikumid,"  ütles Napoli poliitik Pino Aprile

Napoli linna kodanikud ise eitavad, et Maradona rikkus seadusi.

"Kui Maradonat süüdistati maksupettuses, siis see oli põhja kättemaks Napolile, kuna nad olid meie peale lihtsalt kadedad,"  ütles Napoli kodanik ja eluaegne Maradona fänn Massimo Vignati.

Maradona esindas Napoli jalgpallimeeskonda aastatel 1984-1991, mille jooksul võideti kaks Itaalia meistritiitlit. Napoli jalgpalliklubi on teatanud, et nende staadion hakkab edaspidi kandma Maradona nime.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: