Tallinn eelistab varasemat koolivaheaega distantsõppele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kristiine gümnaasium Tallinnas, mis kevadel esimesena distantsõppele läks Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Koroonaviirusega nakatumiste kasvu ning koolipersonali täiendava koormuse tõttu seoses hübriidõppe ja sagedaste eneseisolatsioonidega, toetasid Tallinna koolidirektorid teisipäevasel kohtumisel linnajuhtidega ettepanekut minna talvisele koolivaheajale nädal aega varem. Otsuse varasema koolivaheaja osas peab tegema aga valitsus.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tuleks kaalutava laiendatud või täieliku distantsõppe asemel anda selge sõnum, mida saavad kohaldada kõik üldhariduskoolid.

"Kui praegu on küsimus, kas saata õpilased nädalaks ajaks enne talvise koolivaheaja algust veel distantsõppele või tuua vaheaja algus varasemaks, siis toetab Tallinn õpilaste koolivaheajale saatmist. Me ei pea mõistlikuks minna nädal aega enne vaheaega veel kõigis kooliastmetes kohustuslikule distantsõppele," märkis Kõlvart.

Linnapea lisas samas, et õpilaste spetsiifilised vajadused peaks olema tagatud ja näiteks hariduslike erivajadustega koolid ja ka algklassid peaksid saama jätkata tavapärast kontaktõpet kuni esialgu kehtestatud koolivaheajani ehk 23. detsembrini.

Linnapea sõnul on Tallinna koolides septembrist rakendatud ennetavad meetmed – hajutamine, desinfitseerimine, osaline distantsõpe ja termokaamerad küll hästi toiminud, kuid nakatunute arvu kasv koolides on murettekitav.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: