Päästeameti kontroll: mitmesajast poest ligi pool rikub tuleohutusnõudeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Päästjad õppusel
Päästjad õppusel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Novembri lõpus ja detsembri alguses kontrollis päästeamet 308 kauplust üle kogu Eesti ning kontrollreidi tulemusel selgus, et ligi pooltel kauplustel oli probleeme tuleohutusnõuete täitmisega.

Tuleohutusnõuetele vastas 54 protsenti kontrollitud kauplustest, 46 protsendil kontrollitud poodidest esines tuleohutuse osas puuduseid.

"Peamised puudused olid seotud evakuatsiooniteede ja pääsudega," ütles päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juht Tagne Tähe.

"Tihtipeale ei olnud evakuatsiooniteedel olevad uksed võtmeta avatavad või oli evakuatsioonitee takistatud. Samuti oli probleeme kontrollimata ja hooldamata tulekustutite ja tuleohutuspaigaldistega ning lahti jäetud tuletõkkeustega."

Tähe lisas, et tuvastatud puudused on paraku sarnased iga-aastastele vajakajäämistele. 2018. aastal vastas tuleohutusnõuetele 53 protsenti reidi käigus kontrollitud kauplustest ning ka siis oli puudusi kõige enam evakuatsiooninõuete osas.

"Seda, et kontrollkäikudel tuvastame evakuatsiooninõuete rikkumisi, aimasime juba ette, kuid lootsime, et neid on oluliselt vähem. Evakuatsiooninõuete rikkumise osas on päästeametil nulltolerants, sest just evakuatsiooniteede korrasolekust võib õnnetuse puhul sõltuda sadade inimeste elu. Selle osas järeleandmisi teha ei tohi," rääkis Tähe.

Päästeamet algatas reidi käigus 46 väärteomenetlust.

Kuigi ligi pooled kontrollitud kauplustest eksisid tuleohutusnõuete vastu, oli ka neid, kes paistsid heas mõttes silma. Päästeameti ohutusjärelevalve büroo inspektorid tunnustavad Pärnu Kaubamajakat, kus pööratakse igapäevasele tuleohutusele suurt tähelepanu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: