PPA väljastab uue kujundusega passe uuest aastast

{{1608223560000 | amCalendar}}
Foto: PPA

Politsei- ja piirivalveamet hakkab väljastama uue kujundusega passe uuest aastast.

Reisidokumentidesse kantavad andmed jäävad samaks, ent kasutusele võetakse mitu uut turvaelementi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Osa turvaelementidest on silmaga nähtavad, osa sõrmedega kombatavad ning osa kontrollitavad üksnes erivalguses või luubiga.

"Neid elemente on märgatavalt rohkem kui esmapilgul silm haarab. Paljud on ka sellised, mis on tegelikult silmaga nähtavad, aga võib-olla sa ei panegi neid lihtsalt tähele. Mõned on ka sellised elemendid, mille kohta sa ei arva, et see üldse ongi turvaelement," selgitas PPA identiteedi ja staatuse büroo peaekspert Eliisa Sau.

"Näiteks on meil siselehtedel kõik taust ühtlast tooni, aga kui hakata hoolikamalt vaatama, siis sa märkad, et selle tavatausta sisse on põimitud ka suuremad elemendid. Need on väga hästi silmaga nähtavad, aga võib-olla esmapilgul ei hakka silma," lisas ta.

Uutes passides on ka pildid Eesti loomadest ning lindudest. Sau rääkis "Ringvaates", et juba uue passi planeerimise alguses oli teadmine, et soovitakse sisse tuua Eesti loodust.

"See on üks vahend, kuidas Eesti riiki tutvustada. Need on kõik meie metsade asukad," rääkis Sau ja lisas, et uues passis on avastamist palju.

Juba praegu uut passi taotlev inimene saab endale uue kujundusega dokumendi. Vanad passid kehtivad ikkagi oma kehtivusaja lõpuni.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: