HOIA mobiilirakenduses esineb üksikud tõrkeid

Eesti koroonaäpis HOIA saab märkida end haigeks ning saada teavitust, et inimene on olnud lähikontaktis koroonahaigega. Samas on üksikuid juhtumeid, kus lähikontaktsed teavitust saanud pole.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) kommunikatsioonitegevuste koordinaator Monika Soosaar ütles ERR-ile, et teavituse mittesaamist võivad põhjustada erinevad asjaolud.

Soosaar tõi välja, et teavitus jääb tulemata, kui kahe telefoni kontakt kestab vähem kui 15 minutit ning telefonid on teineteisest kaugemal kui kaks meetrit. Mõnel juhul on inimestel ka Bluetooth jäänud sisse lülitamata.

"Teavituste saabumine sõltub sellest, millal rakendus nakatunute koode küsib ja millal nakatunuga kokku puututi. Näiteks, kui puututi nakatunuga kokku päeval, mil tema nakkus kinnitati, siis avalikustab süsteem nakatunu koodi teistele alles järgmisel päeval. Kui puututi nakatunuga kokku enne päeva, mil tema nakkus kinnitati, siis avalikustab süsteem nakatunu koodi nii pea, kui kokkupuutunute rakendus koode küsib," täpsustas ta.

Praegu on Soosare sõnul nii Google'i kui ka Apple'i rakendused võimelised koode küsima kaks korda päevas.

"Kui inimene on end äpis haigestunuks märkinud ja kokkupuude toimub peale seda, siis rakendus enam koode ei vaheta," lisas ta

Kui inimestel on HOIA rakendusega probleeme, siis tuleks Soosaare sõnul pöörduda TEHIK-u kasutajatoe poole.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: