Alates 15. jaanuarist peab Eestisse sisenedes ette näitama negatiivse koroonatesti

{{1610019360000 | amCalendar}}
Urmas Reinsalu valitsuse pressikonverentsil
Urmas Reinsalu valitsuse pressikonverentsil Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Alates järgmisest reedest ehk 15. jaanuarist peab Eestisse välisriigist sisenedes ette näitama 72 tunni jooksul tehtud negatiivse koroonaproovi või andma proovi viivitamatult pärast Eestisse jõudmist.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et valitsus jõustab seesuguse põhimõtte alates 15. jaanuarist.

Reinsalu selgitas, et arutas teemat ka Läti ja Leedu välisministritega ning ka neis riikides hakkab sarnane põhimõte kehtima.

Reinsalu lisas, et mudel hakkas näiteks Suurbritannia puhul kehtima koheselt, kui uus viirusetüvi levima hakkas.

Välisministeeriumi meedianõunik Kristina Ots ütles ERR-ile, et kui Eestisse saabuda riskiriigist, siis tuleb ka negatiivse testi olemasolul jääda kümneks päevaks eneseisolatsiooni.

Kusjuures ei ole vahet, kas test tehakse enne Eestisse saabmist või vahetult pärast seda. Lisaks on võimalik isolatsiooni seitsmendal päeval testi tehes lühendada.

"Terviseamet töötab enne muudatuse jõustumist välja lahenduse, kuidas kaasasoleva testiga isik andmebaasi satub ja seega seitsmendal päeval kutse testile saab," ütles Ots ja lisas, et rakendussätted on veel täpsustamisel.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: