Veebruarist on õigus palgatoetusele 2000 Harju- ja Ida-Virumaa ettevõttel

Foto: Siim Lõvi /ERR

Piirangute tõttu kannatada saanud Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtted saavad palgatoetuse taotlusi esitada alates 1. veebruarist ning töötukassa hakkab toetusi ka kohe välja maksma. Toetust saab 2000 ettevõtet.

Valitsus kinnitas aasta lõpus, et maksab nendele Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele, kelle tegevus on 28. detsembrist 17. jaanuarini kehtiva piirangu tõttu tõsiselt häiritud, toetust kokku 16 miljoni euro eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmapäeval koos olnud töötukassa nõukogu arutas toetusmeetmesse veel 800 000 euro lisamist hätta sattunud sektorites tegutsevatele füüsilisest isikust ettevõtjatele.

"Põhiosas on meede distainitud ja hetkel väljatöötamisel kokkulepitud kujul. Võib-olla teatud täiendamisi tuleb veel teha järgmise nädala valitsuse istungil, aga rakendumiskava ja seniseid tegevusi ja väljaöeldud nende registri ettevõtteid, ettevõtete tegevusvaldkondi see väga ei puuduta," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Registri järgi saaks Harjumaal ja Ida-Virumaal toetusi 2000 ettevõtet. Töötukassa hakkab veerbruaris lisaks avalduste vastuvõtmisele toetusi ka kohe välja maksma.

Kui eelmisel kevadel maksti töötasu hüvitist töötajatele, siis praegust töötasu toetust makstakse tööandjatele.

"Aluseks võtame novembrikuu töötasufondi ja maksame kõigile ettevõtetele, kelle tegevus on valitsuse poolt kehtestud piirangute tõttu häiritud. /.../ Tegelikult makstakse tööandjale ühe kuu palgafond kolme nädala piirangute eest," rääkis töötukassa juht Meelis Paavel.

"Ja veel on oluline, et ettevõtja ei tohi siis sellel peroodli - 28. detsember kuni 17. jaanuar - inimesi koondada ja ka pärast seda üks kuu," lisas Paavel.

Tööjõukulude kompensatsiooni maksimaalmäär tööandja kohta on 180 000 eurot. Kiige sõnul on selles summast suuremad palgakulud vaid vähestel ettevõtel.

"180 000 eurot on arvestatav summa, ma ütleks, et Eesti mõistes enamiku ettevõete jaoks," märkis Kiik.

Paari nädala jooksul peaks valitsuses selguma, kuidas toetatakse mujal Eestis piirangute tõttu kannatada saanud inimesi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: