Aas: pensionireformi ümberpööramine tekitaks segadust

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakondlasest majandus- ja taristuminister Taavi Aas sooviks ka uues valitsuses oma ametis jätkata. Tema hinnangul tooks uue valitsuse poolt pensionireformi ümberpööramine kaasa lisasegaduse ja uus valitsus võiks küll kulutusi kärpida, kuid teha seda mõõdutundega.

Peamiselt sooviks Aas jätkata majandusministrina, sest tema sõnul on palju tegevusi lõpetamata. "Ma suhtuks sellesse kindlasti positiivselt, sellepärast et lisaks sellele, et üht-teist on ära tehtud, on väga palju asju ka pooleli. Nii et ma oleks kindlasti huvitatud," ütles Aas.

Kui Keskerakond säilitaks majandusministri portfelli, võiks Reformierakonna kätte minna rahandusministri oma. Reformierakondlased on varasemalt väljendanud seisukohta, et senise valitsuse kriisimeetmed on olnud liigpillavad ja vaja oleks ka eelarve tasakaalu suunas liikuda. Taavi Aas leiab, et kuigi kärpida võiks, tuleks seda teha mõõdukalt.

"Kärpimine toob endaga kaasa ka teatud tagajärgi. Siin tuleb väga hoolikalt vaadata, mida ja kuidas kärpida. Kärpimisele vastukaaluks on tegelikult see, et riigid panustavad täiendavalt ja aitavad sellega majandusel kiiremini taastuda," rääkis Aas.

"Ma olen nõus sellega, et kui on selliseid kulutusi, mille kärpimine ei too endaga kaasa majanduse jahtumist, siis kindlasti see on mõistlik. Aga lauskärpimise tagajärg võib olla tegelikult see, et see taastumine võtab veel rohkem aega," lisas Aas.

"Need teemad on täna meil arutamisel ja eks sellest arutelust selgub see, et kas ja milline on kokkupuutepunkt."

Pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmise ümberpööramine tooks Aasa sõnul kaasa liigsegaduse. "Kui nüüd minna uuesti seda süsteemi teistpidi pöörama, siis seda segadust tuleb veelgi rohkem. Ma arvan, et pensioni teine sammas, nii nagu kolmas sammas tegelikult, need võiksid olla mõlemad vabatahtlikud. Ei peaks olema kohustuslikud. Ja ma ei näe, et nii kiire muutus tuleks," rääkis Aas.

Samas ei ole Aas selle vastu, et pensionisüsteemi kuidagi muuta. "Sellest kindlasti võib rääkida, sellepärast, et siin võib-olla häid mõtteid. Ja kui on kellelgi häid mõtteid, kuidas midagi paremaks teha, siis seda tasub kindlasti rääkida," ütles Aas.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: