Kallas ja Reps: jätkame idapiiri väljaehitamisega

Foto: ERR

Koalitsioonikõnelusi pidavad Reformierakond ja Keskerakond lubavad jätkata idapiiri väljaehitamisega, kaasates sinna Eesti kaitsetööstuse lahendusi, kinnitas Kaja Kallas (RE) koos Mailis Repsiga (KE) antud pressikonverentsil.

"Suur küsimus on idapiir ja selle väljaehitamisega läheme edasi. Soovime võimalusel kaasata Eesti kaitsetööstust," ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas.

Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ütles, et idapiiri panustamine on väga suuri ressursse nõudev. "Sellega soovime jätkata rakendades tehnilisi ja muid vahendeid."

Kallas ütles, et uus valitsus asub taastama Eesti mainet rahvusvahelises, eriti aga Põhjamaises ruumis ja tihendama koostööd liitlastega.

"Ei ole saladus, et 20 kuu jooksul neid esildisi, mida on pidanud tegema nii peaminister kui välisminister on olnud üksjagu," kommenteeris seda Reps.

Kallas nimetas prioriteetidena koostööd USA uue administratsiooniga ning Balti riikide vahel. Ta pakkus välja, et iga-aastaselt võiks toimuda kõrgetasemeline Balti riikide kohtumine kaitsepoliitika teemal.

Reps märkis, et julgeoleku ja välispoliitika teemadel ei olnud erakondadel erimeelsusi. "Me panustame kaitsevaldkonda, lähtume arengukavadest ja ka liitlastele antud lubadustest," rääkis Reps.

Reps lisas, et on ka oluline laiendada Eesti esindatust ja majandus ja ettevõtluskeskkonnas on välispoliitikal väga oluline roll.

"On ülioluline, et oleks selline ametikoht, mis aitaks Eesti ettevõtetele uksi avada," ütles Kallas.

ERR-i reporter Hannes Sarv küsis laupäevasel pressikonverentsil, kas korruptsioonikahtlustusega erakonnast tulevad poliitikud võiksid pidada näiteks siseministri, kaitseministri, justiitsministri ametit.

"Positsioonidest me räägime kõige viimasel päeval, aga selge on see, et me peame võtma selliseid samme vastu, mis aitavad kõiki neid süüdistusi tõrjuda. Et kui sellised süüdistused või kahtlustused on üleval, siis selleks, et valitsus saaks teha tööd, peavad sellised kahtlused olema poliitilisel tasemel maha võetud ja ma arvan, et seda me arvestame ka positsioonide jagamisel," vastas Kallas.

"Kindlasti tuleb see teema ka lauda siis, kui me hakkame rääkima õigusriigi ja muudel tundlikel teemadel. Selge on see, et sellise korruptsioonivastase võitluse peatükis ja ka erakondade rahastamise teemal me päris põhjalikult arutame," lisas Reps.

Pressibriifing täispikkuses

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: