Swedbank viib Baltikumi juhtimise Lätti

Foto: Siim Lõvi /ERR

Swedbank loob Lätti uue Balti tütarettevõtte, kuhu alla koondab Eesti, Läti ja Leedu tütarpangad. Kolmest Balti riigist rääkisid Läti kasuks lihtsam personali värbamine ja maksusüsteem.

Valdusfirma loomine suuri muudatusi pangandusgrupis ei tähenda, sisuliselt viiakse senine Balti panganduse juhtkond ühe ettevõtte alla. Füüsiliselt ükski töökoht Baltikumis ei koli.

Swedbank grupi tegevjuhi Jens Henrikssoni sõnul on valdusettevõtte eesmärk tagada läbipaistev vastutus- ja otsustusstruktuur. Uue valdusühingu nõukogu langetab otsuseid peamiselt Balti üleste strateegiliste suundade osas.

Valdusühingu nõukogu esimeheks saab Swedbank grupi tegevjuht Jens Henriksson ja ühingu tegevjuhi kohale asub Balti panganduse juht Jon Lidefelt.

Uus valdusühing registreeritakse Lätis ning see kuulub täielikult Swedbank AB-le ning sellest saab Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevate Swedbanki tütarpankade ainuomanik. Valdusühingu tegevjuht määratakse ka nõukogu esimehe kohale Swedbank Eestis, Lätis ja Leedus.

Panga kommunikatsioonijuhi Kristiina Herodese sõnul kaaluti firma registreerimisel kõiki kolme riiki, lõplikuks valikuks osutus Läti. "Tegelikult need keskkonnad on väga sarnased üksteisele. [Läti kasuks rääkisid] väikesed asjad, mis puudutasid personali värbamist ja maksuerisusi," märkis ta.

Sõltuvalt regulaatorite tagasisidest võib valdusettevõte alustada tööd 2021. aasta keskpaigast. Juhtimismuudatused Swedbanki kliente ei mõjuta. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: