ERR Lätis: riik pikendab eriolukorda 6. aprillini

{{1612294560000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Lätis kuulutati eriolukord välja 9. novembril ning teisipäeval otsustas valitsus, et seda pikendatakse veel kahe kuu võrra 6. aprillini.

ERR-i Läti korrespondent Ragnar Kond kirjeldas, et kõik otsused veel avalikud pole, kuid riigis otsustati esmalt eriolukorda pikendada aprillini.

"Seda võidakse ära muuta siis, kui nakatuvus praeguse olukorraga võrreldes langeb kolm korda. Praegu keskmine näit 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 560 kanti," kirjeldas Kond võimalusi piirangute leevendamiseks.

Samas otsustas valitsus, et järgmisest nädalast kaovad teatud poodides ostmispiirangud ehk jälle võib osta kõiki kaupu. "Aga see tähendab, et tehakse ka karmimat kontrolli," lisas Kond.

Uksed võivad avada ka raamatupoed, teavitas teisipäeval majandusministeerium.

Ministeerium teatas BNS-ile, et alates 8. veebruarist peavad kauplused senisest tõhusamalt tagama klientide voo kontrolli ning inimeste vahemaa reegleid, seda nii kaupluse sees, kui uste juures. Inimesi kauplusi külastama kutsuvad reklaamid keelatakse.

Valitsus võtab seniste reeglite muudatused vastu neljapäeval.

Plaanis on ka 1. ja 2. klassi õpilasi taas koolidesse lubada.

"Edaspidi ei piisa sellest, kui ette pannakse plastikust näokate, seda kandes peab ees olema ka näomask," tõi Kond välja järgmise muudatuse.

Ka Lätti reisimisel plaanitakse inimeste reisipõhjusi karmimalt uurida, lisas Kond.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: