EL mõistis hukka Navalnõi vangistamise

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell .
Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell . Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell tegi kolmapäeval ühenduse 27 liikmesriigi nimel avalduse, milles mõistis hukka Vene kohtu otsuse muuta opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi tingimisi vanglakaristus reaalseks vangistuseks.

"Euroopa Liit mõistab hukka Vene võimude otsuse mõista härra Navalnõi vangi ning peab seda vastuvõetamatuks, kuna see on poliitiliselt motiveeritud ja vastuolus Venemaa rahvusvaheliste inimõiguskohustustega," ütles Borrell avalduses.

EL on korduvalt kutsunud Vene võime pidama kinni oma riiklikest ja rahvusvahelistest kohustustest inimõiguste austamisel ja tagamisel ning võrdsusest seaduse ees, sealhulgas on ka õigus õiglasele kohtupidamisele, lisas Borrell.

"EL kordab oma üleskutset härra Navalnõi kohesest ja tingimusteta vabastamisest, samuti nende kodanike ja ajakirjanike vabastamisest, kes võeti kinni nende õiguse eest rahumeelselt koguneda ja väljendusvabaduse eest," ütles Borrell avalduses.

Borrelli sõnul pöördub EL Navalnõi teema juurde tagasi välisasjade nõukogu eelseisval istungil 22. veebruaril.

EL-i välispoliitikajuht teeb neljapäevast reedeni visiidi Venemaale.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: