Forum Cinemas Eesti kinod ostab ettevõtte juht

Forum Cinemas Coca-Cola Plaza.
Forum Cinemas Coca-Cola Plaza. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud nädalal lõpetas konkurentsiamet Margus Linnamäele Apollo kinoketi ja Forum Cinemase koondumise menetlemise. Äripäeva teatel ostab kino Apollo asemel nüüd hoopiski ettevõtte Baltikumi äride senine juht Kristjan Kongo.

Kongo ostab kino oma ettevõtte kaudu. Kongo sõnul tuli initsiatiiv ostuks temalt ning ta on MM Grupiga kokku leppinud, et ostab Forum Cinemases korraga välja 51-protsendilise osaluse ja ülejäänud 49 protsenti järgneva aasta jooksul.

Tehingu hinda Kongo ei avaldanud, ent ütles, et ta ostab ettevõtte ära sisuliselt sama hinnaga, mis MM Grupp on selle eest maksnud.

Kongo sõnul plaanib ta tehingu rahastamiseks kaasata mõne välisinvestori.

Konkurentsiamet jõudis möödunud nädalal menetluse tulemusena seisukohale, et koondumine võib oluliselt kahjustada konkurentsi kinodes filmide näitamise kaubaturgudel Tallinnas ja Tartus. Seetõttu otsustasid osalised koondumisest loobuda.

Forum Cinemas opereerib Eestis kolme kino. Ettevõttele kuuluvad Coca-Cola Plaza Tallinnas, kino Ekraan Tartus ja kino Centrum Viljandis.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: