X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Konkurentsiamet ei võimaldanud kahel kinogrupil koonduda

Apollo Kino Ülemistes esilinastus Jaak Kilmi
Apollo Kino Ülemistes esilinastus Jaak Kilmi "Jõulud džunglis" Autor/allikas: Erlend Štaub

Konkurentsiamet lõpetas Margus Linnamäele kuuluva MM Grupp OÜ (Apollo kinoketi omanik) ja Forum Cinemas OÜ koondumise menetlemise. Konkurentsiameti hinnangul moodustunuks kinode koondumisel liiga suur turuosa. Seetõttu otsustasid osalised koondumisest loobuda.

Konkurentsiamet jõudis menetluse tulemusena seisukohale, et koondumine võib oluliselt kahjustada konkurentsi kinodes filmide näitamise kaubaturgudel Tallinnas ja selle lähiümbruses (turuosa kokku oleks tõusnud üle 80 protsendi) ning Tartus (turuosa kokku oleks tõusnud üle 90 protsendi).

Lisaks on ühel koondumise osalisel tugev positsioon filmide levitamise kaubaturul, mis võimendaks omakorda koondumise negatiivseid mõjusid.

Ehkki tegemist on meelelahutussektori jaoks keerulise perioodiga, ei saa konkurentsiameti hinnangul sellel põhjusel siiski kiita heaks konkurentsi kahjustavaid ja kaubaturu struktuuri negatiivselt ja pikaajaliselt mõjutavaid koondumisi.

MM Grupp OÜ valitseva mõju alla kuuluv Apollo Kino OÜ opereerib Eestis 10 kino, neist neli Tallinnas (Solarise keskuses, Mustamäe keskuses, Ülemiste keskuses ja O'Leary'se kinorestoran Kristiine keskuses), kaks Tartus ning Pärnus, Saaremaal, Narvas ja Jõhvis üks kino.

MM Grupp OÜ tegeleb kinofilmide levitamisega kontserni kuuluvate ettevõtjate Theatrical Film Distribution OÜ ja Estonian Theatrical Distribution OÜ kaudu kaubamärgi Hea Film all.

Forum Cinemas OÜ peab Eestis kolme kino (Coca-Cola Plaza Tallinnas, kino Ekraan Tartus ja kino Centrum Viljandis).

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: