Fotod: Tallinnas algasid Teatri Maja renoveerimistööd

Tallinna kesklinnas Estonia puiestee ja Teatri väljaku nurgal asuva endise Teaduste Akadeemia hoone renoveerimistööd on alanud. Uuendustööd peaksid lõpule jõudma järgmise aasta oktoobris.

Estonia teatrimaja vastas asuva hoonekompleksi rekonstrueerimise lepingu sõlmisid Teatri Maja Residents ja Astlanda Ehitus mullu detsembris. Lammutustööd algasid hoones jaanuaris.

Lepingu järgi peavad uuendustööd valmis olema järgmise aasta 17. oktoobriks.

Hoone esimene korrus jääb nagu varemgi äripindadele. Ülejäänud korrustel on kokku 68 korterit, millest enamik on praeguseks müüdud või broneeritud.

Veel vabade korterite hinnad jäävad 179 000 ja (ühetoaline, esimene korrus, 41,7 ruutmeetrit) ja poole miljoni euro (kolmetoaline, kuues korrus, 103,3 ruutmeetrit) vahele.

Eraldi tuleb maksta ka majas asuva parkimiskoha eest, hinnaks on 48 000 eurot.

Parkimiseks ehitatakse hoone sisehoovi kahekorruseline parkimismaja.

Teatri Maja kavandatav sisehoov. Autor/allikas: Teatri Maja Residents

Enne teist maailmasõda oli hoonekompleks tööstus- ja ärikvartal. Aastatel 1930–1932 tegutses seal Gustav Hammeri autotöökoda, 1932–1935 Vladimir Johansoni pleki- ja vasetöökoda ning hiljem J. Puhk & Pojad raua- ja koloniaalosakond. Esialgne hoone hävis teise maailmasõja märtsipommitamise käigus, siiani on säilinud osa esimese korruse paemüürist.

Hoone ehitati uuesti üles 1952. aastal Tallinna oblastivalitsuse majaks. Seejärel tegutses seal mitu kümnendit Eesti NSV Teaduste Akadeemia raamatukogu.

Hoone peafassaad, vestibüül, peatrepikoda ja saal koos interjöörilahendusega on tunnistatud kultuurimälestiseks, mis taastatakse esialgsel kujul.

Teatri Maja fuajee. Autor/allikas: Teatri Maja Residents

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: