Eestisse luuakse riiklike varude keskus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tankimine. Autor/allikas: ERR

Valitsus kinnitas neljapäeval hädaolukorra seaduse muudatused, millega luuakse alus Eesti varude keskuse (EVK) loomiseks.

EVK plaanitakse moodustada juulis Eesti vedelkütusevaru agentuuri baasil. EVK hakkab tegelema lisaks kütuse valdkonna varuga ka riigile vajaliku muu tegevusvaru, näiteks toidu, ravimite ja isikukaitsevahendite varu moodustamise, hoiustamise, kvaliteedikontrolli, uuendamise ja logistikaga, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

EVK ülesandeks on ka vastavate õppuste ja elanikkonna teavituskampaaniate korraldamine. Ettevõtjaid kaasatakse EVK valdkondlikesse töörühmadesse, kus hakatakse arutama varustuskindlust puudutavaid küsimusi.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on tänane riigi varustuskindluse süsteem killustatud ning hajutatud vastutus kätkeb riske, mis ilmnevad just kriisi ajal.

"Praeguse töökorralduse järgi lahendab iga ministeerium varudega seotud olukordi iseseisvalt, mistõttu varude hoidmise ja haldamise võimekus on riigi tervikpildis ebaühtlane. Keskse süsteemi loomine võimaldab optimeerida kulusid ja säästa aega, mis kriisis on eriti oluline. Eesti varude keskuse loomisega koonduvad ülesanded ja vastutus konkreetselt ühte kohta," ütles Kallas.

Hädaolukorra seaduse muutmise eelnõus täpsustatakse ka kriisireguleerimise üldist korraldust riigis. Siseministeeriumi ülesanded kriisireguleerimise koordineerimisel antakse üle valitsusele ja riigikantseleile.

Seaduse muutmise eelnõu, mis aitab kaasa riikliku varustuskindluse tagamisele, saadetakse arutamiseks riigikogule.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: