Rahandusministeeriumi kantsleriks tõuseb Merike Saks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Merike Saks Autor/allikas: Elron

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja riigihalduse minister Jaak Aab teevad riigikantselei tippjuhtide valikukomisjonile ettepaneku nimetada rahandusministeeriumi kantsleriks kogenud riigiametnik, praegune Elroni juht Merike Saks.

Saks on varem töötanud Eesti Standardikeskuse tegevdirektori, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja teenuste direktori, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja, siseturu asekantsleri ning kantslerina.

"Merike Saks on tugev tippjuht, kelle varasemad kogemused ettevõtluskeskkonnast ja avalikust sektorist aitavad vaadata rahandusministeeriumi teemadele värske pilguga. Sama oluline on ka varasem kogemus kantslerina, mis aitab sellesse suure haardega ning vastutusrikkasse ametisse kiiresti sisse elada," ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Esmalt esitatakse Saks riigikantseleisse tippjuhtide valikukomisjonile, kes hindab kantslerikandidaadi vastavust avaliku teenistuse seaduse ja valitsuse tippjuhtidele esitatud nõuetele ning kompetentsimudelile.

Kantsleri kinnitab ametisse valitsus lähtuvalt ministrite ettepanekust, kuulates ära tippjuhtide valikukomisjoni arvamuse kandidaadi sobivuse kohta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: