Politsei hinnangul kannab maski ligi 95 protsenti inimestest

Maskikandja Tallinnas.
Maskikandja Tallinnas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) hinnangul on maskikandjaid avalikus ruumis 94,8 protsenti inimestest. Ette tuleb ka üksikuid rikkumisi, kuid need on enamasti pistelised.

PPA kriisijuht Vallo Koppel ütles reedesel pressikonverentsil, et maskikandjate osakaal on praegu ühiskonnas 94,8 protsenti. Neljapäeval, mil uued piirangid kehtima hakkasid oli Koppeli sõnul osakaal koguni 96 protsenti.

"Me peame ümber mängima oma tööd ja tegemisi /---/, suurem järelevalvemaht tähendab seda, et tuleb teha tegevusi, mida PPA muidu ei teeks. Ja see tuleb võtta teiste teenuste arvelt," selgitas kriisijuht.

Ta sõnas, et seetõttu võib minna kauem mõne uurimisega või on vähem liiklusjärelevalvet.

Üldplaanis on reeglite järgimine Koppeli hinnangul heal tasemel. "Terviseametile on PPA märtsis saatnud 33 märgukirja erinevate reegliterikkumiste kohta," ütles Koppel.

Ta lisas, et on väga vähe inimesi, kes kategooriliselt maskist keelduvad.

Siseminister Kristian Jaani tõi välja, et kui riigikogu nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muudatused heaks kiidab, saab politsei tulevikus viiruse leviku piiramiseks kehtestatud reeglite rikkujaid trahvida maksimaalselt 800 euro suuruse trahviga.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: