Uus politseiprefekt hakkab teenima 4600 eurot kuus

Joosep Kaasik
Joosep Kaasik Autor/allikas: PPA

Siseminister Kristian Jaani nimetas politseikolonel Joosep Kaasiku politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri prefekti ametikohale ja kinnitas tema palgaks 4600 eurot kuus.

Ettepaneku nimetada Kaasik Põhja prefektiks tegi PPA peadirektor Elmar Vaher 23. veebruaril. 15. märtsi käskkirjaga nimetas siseminister Jaani uue prefekti viieks aastaks ametisse alates 1. aprilist 2021.

Kaasiku kuupalgamääraks on 2265 eurot 16. palgaastme järgi. Lisaks määras Jaani talle politseikoloneli teenistusastme eest teenistusastmetasu 135 eurot
kuus, regioonitasu 200 eurot kuus ja tasandustasu 2000 eurot kuus. Kokku on Joosep Kaasiku palk 4600 eurot kuus.

Joosep Kaasik astus politseiteenistusse 1991. aastal ning töötas politseis 26 aastat. Viimase ametikohana PPA-s juhtis ta arendusosakonda. Enne seda töötas ta korrakaitsepolitseiosakonnas ja Lääne prefektuuris ning on käinud ka Euroopa Liidu politseimissioonil Bosnia ja Hertsegoviinas.

Pärast PPA-st lahkumist 2017. aastal asus Joosep Kaasik tööle Tallinna Tehnikaülikoolis administratsioonidirektori ametikohal ning vastutas ülikooli rektoraadi liikmena haldus- ja tugiteenuste taseme tõstmise ja võimekuse arendamise eest.

Joosep  Kaasik lõpetas Paikuse politseikooli 1993. aastal ning sisekaitseakadeemia politseikolledži 2001. aastal. Tal  on 2005. aastast magistrikraad haldusjuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolist, 2017. aastal omandas ta magistrikraadi CEPOLi õppeprogrammis ning lõpetas 2019. aastal Tallinna Tehnikaülikoolis digimuutuste magistriõppe cum laude.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: