Eksminister Andres Anvelt peab ettevõtja Hubert Hirve ees vabandama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Andres Anvelt. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatuna kohtu all oleva hotelli- ja restoraniärimehe Hubert Hirve ja tema kohta valeväiteid avaldanud kunagise kriminaalpolitseiniku, endise justiits- ja siseministri ning riigikogu eksliikme Andres Anvelti tüli lahenes kompromissleppega, mille järgi peab viimane Hirve ees avalikult vabandama.

Harju maakohtu kinnitatud kompromissleppe järgi peab Anvelt avaldama oma vabanduse ja valeväidete ümberlükkamise ERR-is ja Eesti Ekspressis.

Kokku lepiti, et vabandus peab ilmuma järgmises sõnastuses: "Seoses 25.01.2019 Kuku raadio saates "Nädala tegija" minu poolt avaldatud väidetega, et: - Hubert Hirv korraldas Robert Andropovi abiga Andres Anvelti keskkriminaalpolitsei juhi ametist eemaldamise; ja - Hubert Hirv varastas kriminaaltoimikust Anton Geri foto ja skeemi Eesti allilma juhtide kohta, avaldan alljärneva õiendi: Jään jätkuvalt selle juurde, et minu tagandamine KKP juhi ametikohalt oli tugevalt väljastpoolt mõjutatud. Ma ei ole väitnud, et seda tegi Hubert Hirv. Ühes kriminaalasjas, millel pole mingit puutumust Hubert Hirvega, võeti ära üks foto, millel on kujutatud ühte kunagises kriminaalasjas kahtlustatavat minu koduõues. Seda pilti levitati ka ajakirjanike hulgas. Hubert Hirvel pole selle pildi looga mingit puutumust ega seost. Kui mind on valesti mõistetud, siis mul on siiralt kahju," seisab kohtumääruses.

Hirv ei olnud rahul, et 2019. aasta 25. jaanuaril Kuku raadio eetris olnud saates "Nädala tegija" avaldas Andres Anvelt tema kohta valeväiteid.

Hirv väitis, et Anvelti väide, et ta korraldas toonase politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Robert Andropovi abiga Andres Anvelti keskkriminaalpolitsei juhi ametist eemaldamise ning varastas kriminaaltoimikust Anton Geri foto ja skeemi Eesti allilma juhtide kohta, ei vasta tõele.

Neid Anvelti väiteid kajastas 2019. aasta 25. jaanuaril ERR-i uudisteportaalis ilmunud artikkel "Anvelt: ma ei näe endal mitte mingit eetilist või õiguslikku süüd".

Sama aasta 6. veebruaril avaldas nädalaleht Eesti Ekspress paberlehes ja veebiväljaandes artikli "Halvale teele: ekspolitseinik kahtlustab endiste kolleegide kättemaksu", mis kajastas samuti Anvelti väiteid.

Hubert Hirv leidis, et Anvelt on selliseid väiteid esitades riivanud tema au ja väärikust ning nõudis hagis kohtu kaudu talle kahju tekitava tegevuse lõpetamist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: